Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva Pitnerová
Eva Pitnerová
Vloženo 7. 8. 2016
Líbí se mi

ZRANITELNOST není HŘÍCH

Eva Pitnerová
Eva Pitnerová
Vloženo 7. 8. 2016
Líbí se mi
ZRANITELNOST není HŘÍCH

ZRANITELNOST není HŘÍCH

Johana je žena, která mě občas vyhledá a chce se ujistit, že kráčí správně.

Někdy je pohled zvenčí důležitý a pomůže ukotvit osobní pocity. Vědmy a kartářky moc nevyhledává, protože jí to přijde přinejmenším podivné. Na mě narazila úplně náhodou, když byla v lázních v Třeboni. Teď mě tak napadá, že už je to skoro deset let, co se známe.

thoughtfulness-996477

Potkaly jsme se na hrázi rybníka Svět.

Seděla tam a byla taková zamyšlená. Začala hledat něco v kabelce, vytáhla cigarety a opět prohledávala kabelku. Byla jsem rychlejší a nabídla jí zapalovač. Tenkrát jsem ještě kouřila. Poděkovala a daly jsme se do řeči. Lidé se mi, už od doby co pamatuji, otevírají a svěřují i s těmi nejintimnějšími věcmi.

Johana nebyla výjimka.

Po chvilce povídání o ničem z ní vypadlo: „Už na to seru! Já už takhle dál prostě žít nemůžu.“ Pak jí došlo, že mluví s cizím člověkem a chtěla se omlouvat. Uklidnila jsem jí a řekla, co dělám a že jsem zvyklá. Docela jí překvapilo, že nejsem babizna ověšená zlatem a obřími prsteny, co po kapsách nosí křišťálovou kouli.

girl-1492613

Esoteriky měla za blázny.

A upřímně se jí ani nedivím. Kolikrát se sama podivuji, kolik „rádoby pomahačů a mystiků“ potkávám. Povídaly jsme si asi dvě hodiny. Pochopila jsem, že Johana je žena, která neumí dávat najevo své pocity, své nitro. Vyprávěla mi o své mamince, která celý svůj život jen dřela a dřela. Nikdy jí neviděla plakat, i když měla těžký život. Pořád se usmívala a snažila se ve všem vycházet ostatním vstříc.

Johaně došlo, že se chová stejně.

Přestože jí bylo těžko na duši – rozváděla se a manžel jí chtěl sebrat obě děti, měla úsměv na rtech a chovala se, jako by se nic nedělo. Protože měla problémy s nohou a byla po operaci, ocitla se v Třeboňských lázních na léčení. Po asi 15 letech byla sama a měla čas pro sebe. Uvědomila si, že se za celých patnáct let nezastavila. Neustále byla v poklusu a něco dělala. Neuměla se zastavit a už vůbec si neměla stěžovat.

girl-1532745

Někdy prý ano, ale to jen díky alkoholu a to jí někdo nebral vážně.

Vypovídala se mi a ulevilo se jí. Prý plakala po 5 letech. Cítila úlevu, že si mohla dovolit vypovídat. Dvě naprosto cizí ženy a přesto jsme si vzájemně mohly dát tolik. Na mé straně podpora a na její důvěra. Johana si pak vzala vizitku a ještě než odjela mě navštívila. Sice si ze mě utahovala, ale věděla jsem, že se díky tomu jen vyrovnává s tím, že sedí i kartářky.

Ona přeci není blázen.

Od té doby jsme občas v kontaktu. Zůstala pořád přímá a taková víc rázná jako tenkrát, ale už umí nádherně vyjadřovat, co cítí a dokonce žádat o pomoc. Ona, amazonka, která vše vydrží a zvládne, se naučila říkat – JÁ POTŘEBUJI POMOC.

hands-1032312_1920

 

Mimochodem její exmanžel jí děti nesebral. A přestože v manželství jim to nefungovalo, tak po rozvodu a po zklidnění emocí se z nich stali přátelé.

 

Víte, co mu chybělo? PŘIPADAL SI ZBYTEČNÝ.

Ona totiž zvládala vše a ještě byla nad věcí ale pořád s něčím nespokojená. Možná, kdyby dokázala dávat najevo své emoce a říkat si o pomoc v manželství, mohl to být jiný příběh. Ale vše je jak má.

TIPY NA ZÁVĚR

–         NEBOJTE SE VYJADŘOVAT SVÉ EMOCE (DRUZÍ VÁM DO HLAVY NEVIDÍ)

–         DOVOLTE SI NEZVLÁDNOUT VŠECHNO (DÁTE DRUHÝM ŠANCI SE ZAPOJIT)

–         KDYŽ SE VÁM CHCE PLAKAT, PUSŤTE SLZY VEN A NEPOTLAČUJTE JE

(PROSPĚJE TO VAŠEMU ZDRAVÍ)

–         SVÝM CHOVÁNÍ UČÍTE DĚTI (KDYŽ PŘEDSTÍRÁTE, UČÍTE JE PŘEDSTÍRAT)

–         VE CHVÍLI, KDY SE PRO NĚ SNAŽÍTE BÝT SILNÉ, JE UČÍTE, ŽE SLABOST NENÍ VÍTANÁ

girl-1521914

I pro své děti, pro budoucí generace, buďte autentické. Vše, co se od vás naučí – okoukají, budou žít jako svoji pravdu. Opravdu chceme, aby se od nás učily lžím a nepravdám? Zamyslete se nad tím, zda chcete, aby se vaše děti cítily jako JOHANA a mnoho dalších žen. Ona se to totiž naučila od své maminky <img class="emoji" src="https://s.w.org/images/core/emoji/72x72/1f609.png" alt="

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

super

Odpovědět
sipeji
sipeji 9. 8. 2016

držím palce

Odpovědět
Tamara
Tamara 8. 8. 2016

Asi jsme všechny byly podobně vychovávané stylem - co okolí. Musela jsem hodně přehodnotit a doslova "překopat" život, své priority, myšlení,.. . Bylo to strašně těžké a je to těžké, ale pomalu cítím, že jsem svobodnější, uvolněnější, snad i klidnější. Zbavila jsem se pocitu nepostradatelnosti, toho, že vše nejlépe udělám jen já a proto to udělat musím.

Odpovědět
Eva Pitnerová
Eva Pitnerová 8. 8. 2016

to je úžasné.. a hned se dýchá lépe že?

Glady
Glady 8. 8. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 404
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.