Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 17. 8. 2020
Líbí se mi

Uvědomění je prvním stupněm léčení nebo změny

Jana101
Jana101
Vloženo 17. 8. 2020
Líbí se mi
Uvědomění je prvním stupněm léčení nebo změny

Uvědomění je prvním stupněm léčení nebo změny

Pokud se chceme úspěšně vyléčit, změnit, odpustit, zvolit nový přístup, atd., je důležité si uvědomit všechny své hluboce zakořeněné mentální návyky. Možná, že přitom začnete mluvit o svém stavu, situaci, stěžovat si nebo hledat příčinu v druhých. Váš problém se tak začne dostávat do popředí vaší pozornosti a vy se s tím začínáte vyrovnávat, zabývat. Často tím k sobě přivoláte učitele, přítele, skupinu lidí nebo knihu, kteří vám odhalí nové řešení.

Zprvu nechceme udělat první krok, nechceme se měnit, všechno se v nás vzpírá. Proč bychom se měli měnit? Možná to v nás vyvolá zlost nebo jinou reakci. Právě naše reakce, ať jsou jakékoli, nám mají ukázat, že léčení a změny probíhají. Léčení začíná ve chvíli, kdy se začneme zabývat změnou. 

Kromě zlosti je jinou formou odporu netrpělivost. Je to odpor k učení a ke změně. Chceme-li všechno hned, nemáme dost času na to, abychom se naučili, co potřebujeme. 

Nyní je čas uznat a připustit vlastní odpovědnost za to, že my sami jsme vytvořili určitou situaci nebo podmínky. Nezačněte se obviňovat, že jste "špatní", protože jste právě takoví, jací jste. Jde o to, uvědomit si svoji vnitřní sílu, která veškeré myšlenky přetváří ve zkušenosti. V minulosti jste tuto vnitřní sílu používali k vytváření něčeho, co jste nechtěli. Neuvědomovali jste si, co děláte. Tím, že uznáte vlastní zodpovědnost, si toho nyní začínáte být vědomi a učíte se tuto sílu používat vědomě a pozitivně, tak, aby vám byla užitečná. 

Všichni se musíme učit. Úkoly, které nám připadají těžké, jsme si vybrali sami. To, co nám jde snadno, se nemusíme učit, protože to už umíme.

 

Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 22. 8. 2020

určitě ano

Odpovědět
lemur
lemur 18. 8. 2020

Super.

Odpovědět
Jana101
Jana101 18. 8. 2020

díky

Svata
Svata 17. 8. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 8. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 17. 8. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 493
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.