Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Kateřina Knotková
Vloženo 20. 7. 2021
Líbí se mi

Úvaha k POROUCHANÉMU ROBŮTKOVI

avatar
Kateřina Knotková
Vloženo 20. 7. 2021
Líbí se mi
Úvaha k POROUCHANÉMU ROBŮTKOVI

Úvaha k POROUCHANÉMU ROBŮTKOVI

Následující úvaha se vztahuje k již zveřejněné básni POROUCHANÝ ROBŮTEKIhned na začátek musím nejprve však podotknout, že si uvědomuji, že každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší a že žádný rodič návod na dítě nedostal 

Na Zemi přicházíme čistí. Čistí, čímž myslím bez nánosu programů a vzorců, které postupně během dospívání nasbíráme. Vnímáme, co se děje okolo nás a přijímáme to za své. Postupem času už ale zapomínáme a ani nevnímáme, že se tyto vzorce neztotožňují s naší přirozeností.

Pak jsme dospělí a máme děti, které vychováváme na základě toho, co jsme nasbírali během života my. A takto vzniká bludný kruh...

Dítě nepotřebuje, aby mu bylo řečeno, jaké má být. Ono to dobře ví. Rodič jej k tomu má pouze dovést a podpořit, nikoliv jej převychovat. V dnešní době je předem dané, jací lidé jsou žádaní. Když někdo vyčuhuje, je prostě divný. Ale přesto je tento jedinec ostatními obdivován a závidíme mu.

Vyrůstáme v prostředí a vnímáme naše okolí. Když ale nežijeme svůj život, ale život vzorců, které jsme přijali za své, vzniká v nás nespokojenost, zoufalost, úzkosti a deprese. Vnitřní dítě uvnitř nás pláče. Můžeme jej zaházet argumentama, že je divné a naivní snílek, ale nic z toho nepomůže, možná na chvíli či dokonce na pár let. Psychický stav se ale bude i nadále zhoršovat.

Jakmile se však rozhodneme pro změnu a konečně řekneme okolí NE, nastane mazec. Nikdo nás nepoznává, často se tímto stáváme těmi nejhoršími a to hlavně v rámci rodiny. A proč? Doteď na nás nebyli zvyklí, myšleno na NÁS, na naše Pravé JÁ. Dosud znali jen NÁŠ OBAL. Nyní se budeme ostatním vzdalovat a budeme jim připadat jako někdo jiný. Ale přitom paradoxně to budeme MY víc než kdykoliv předtím 

Náhle vidíme věci, které jsme předtím neviděli, např. rodinné vzorce, které se již po generace opakují. A my je nechceme, čímž se stáváme černými ovcemi rodiny.  Náhle zjistíš, že dokonce připadáš i sám sobě cizí, neboť už se neztotožňuješ ani s dosavadními vlastními názory. Nediv se, nebyly Tvoje, byly Tebou pouze přijaty na základě programů, které Tě dosud ovládaly, programovaly.

Nyní si připadáš opět jako dítě, které se učí. Všemu od znova, neboť se díváš na věci z úplně jiného úhlu pohledu. Vytrvej. Je zcela v pořádku, že se bojíš. Pokud nás vlastní strach nesvazuje, je náš kamarád. Věř, že když už jsi na danou cestu vešel, Vesmír Tě bude směrovat správným směrem. A když špatně odbočíš, prostě Tě nasměruje zpátky. No a co. Každá odbočka Ti dá další cennou zkušenost, kterou jsi získal, protože jsi ji potřeboval a do budoucna se Ti bude sakramensky hodit.

Nic se neděje bezdůvodně, neboť postupně uvidíš, jak všechny události v tvém životě zapadají do jednotlivých kousíčku Tvé mozaiky života.

Přeji hodně štěstí, neboj, celý Kosmos je Tebou, s Tebou a drží Ti pěsti ??

...

Pokud Tě zajímá, jak objevit svůj vlastní potencitál a využít jej ve své kariéře, vyzkoušej kurz Úspěch v kariéře od Mindful-life.

Pokud Tě zajímá pochopení a práce s vlastními emocemi, doporučuji kurz Emoční inteligence od Mindful-life.

Pokud Tě zajímá, jak komunikovat se svými dětmi a jak jim lépe porozumět, vyzkoušej kurz Vnímavé rodičovství od Mindful-life.

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 26. 7. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 7. 2021

Je to tak, každý robůtek, řeknu-li to vašimi slovy, je originál a žádný návod na nikoho není...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 415
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.