Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Be-inspirated
Be-inspirated
Vloženo 20. 8. 2017
Líbí se mi

Útěk z komfortní zóny

Be-inspirated
Be-inspirated
Vloženo 20. 8. 2017
Líbí se mi
Útěk z komfortní zóny

Útěk z komfortní zóny

Stála jsem na prahu těžkého rozhodnutí. Jen na mně záleželo, jakým směrem se bude dál odvíjet náš život. Zvolím jistotu a opustím komfortní zónu, nebo budu tvrdošíjně stát na svém a přesvědčovat sebe i ostatní, že to i tentokrát zvládnu?

Už tolikrát v životě jsem si natloukla. Nespočetně krát jen kvůli své neochotě se vzdávat. Tvrdošíjně jsem si trvala na svém. Já přeci všechno zvládnu sama! Dokázala jsem to pokaždé a dokážu to znovu.

Co na tom, že s každými narozeninami mi síly postupně ubývají? Každé ráno je o něco těžší vstát z postele a vrhnout se zase vstříc novému dobrodružství s názvem život.

Věděla jsem jen jediné a sice to, že pokud chci ve svém životě konečně něco změnit, musím začít dělat věci jinak. To, kde jsem se nacházela nyní, bylo jen díky rozhodnutím, která jsem učinila v minulosti. Nikdo jiný nenesl vinu a já se ji ani na nikoho jiného nesnažila svalit.

Bylo by jednoduché nechat všechno být. Nic neměnit a tvářit se, že je to takto dobré. Že nám to vlastně stačí. Ale to by byla jedna velká lež....a v té jsem žít nechtěla.

Jak se ale rozhodnout? Co bude správné? Jaká je ta nejlepší cesta pro mě a mé děti? Jak to celé nakonec ovlivní nejen můj, ale i jejich život? To byly otázky, které mi nedaly spát. Usínala jsem až k ránu a přes den se cítila jako mátoha. Balancovala jsem na hraně a sbírala v sobě odvahu skočit.

Ano! Skočit a nechat za sebou veškeré obavy. To bylo to správné řešení téhle zapeklité situace.

"Nikdy nám nebude naloženo tolik, abychom to neunesli."

Nic se neděje náhodou. Každá situace, do které nás život přivede, je tu pro nás. Je tu od toho, aby nás posunula dál, abychom se z ní poučili. Abychom se zkrátka stali tím, kým chceme být.

Ne vždycky je to snadné. Když ale začneme naslouchat své intuici a pokusíme se, alespoň na pár okamžiků, vytěsnat naše obavy a strachy, uvidíme příležitosti, které pod rouškou tmy nebylo možné spatřit. A tak zasejeme semínko naděje na lepší zítřky.

Takové semínko je malý zázrak. Budeme-li ho zalévat vírou a touhou po změně, přihnojovat činy a nadšením, brzy se z něj začne na slunce vyhrabávat z kypré hlíny rostlinka, která by bez naší péče jen těžko měla šanci vyrůst a dělat tak svět krásnějším místem pro život.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Olga4
Olga4 24. 8. 2017

pěkně sepsané

Odpovědět
Be-inspirated
Be-inspirated 24. 8. 2017

Olgo, děkuji

Tereza N.
Tereza N. 23. 8. 2017

Odpovědět
Be-inspirated
Be-inspirated 24. 8. 2017

Glady
Glady 21. 8. 2017

pěkné

Odpovědět
Be-inspirated
Be-inspirated 21. 8. 2017

Glady, děkuji

Tamara
Tamara 20. 8. 2017

Pěkný článek, vnímám to stejně. Z každé životní situace (i té špatné) se snažím něco odnést - zkušenost, poučení.

Odpovědět
Be-inspirated
Be-inspirated 21. 8. 2017

Skvělé! Jen tak dál

avatar
Jolana Fišerová 20. 8. 2017

Chci se zeptat, jak v kontextu "Nikdy nám nebude naloženo tolik, abychom to neunesli." vnímáte, že si občas lidi vezmou život, protože už ho prostě nedokážou zvládnout?

Odpovědět
Be-inspirated
Be-inspirated 21. 8. 2017

Jolano, tohle je velmi těžká otázka. Musím se přiznat, že jsem si dřív myslela, že ten, kdo si sáhne na život je slaboch. Dnes, po vlastních zkušenostech, si to již nemyslím. Velmi záleží na síle osobnosti každého z nás a také na tom, zda ve chvíli, kdy se na něj valí všechna tíha světa, dokáže požádat o pomoc, svěřit se se svým trápením někomu, kdo ho skutečně vnímá a je ochotný mu pomoci. Já sama ve své knize Cesta ze dna vzhůru takový okamžik popisuji. Chvíli, kdy přestanete věřit, že by to ještě někdy mohlo být dobré. Ale věřím tomu, že se nic neděje náhodou. Každá situace, byť je sebetěžší, má nějaký význam, který v tu danou chvíli nevidíme. Až později pochopíme, proč se to stalo a kam nás to mělo v život dovést. A jsme zpátky u té intuice. Pokud jí naslouchám, je ta cesta mnohdy příjemnější, než když si budu tvrdošíjně stát na své interpretaci života

avatar
Jolana Fišerová 21. 8. 2017

Rozumím, souhlasím. Osobně si myslím, že ten výrok, který se často optimisticky cituje, není pravdivý. Právě proto, že právě předčasné odchody (a nemusejí to být jen zjevné sebevraždy) občas nastanou. Prostě někdy něco neuneseme a není to o tom, že "Kdybychom se byli bývali víc snažili, tak bychom to jistě zvládli.". No, kdybychom to DOKÁZALI zvládnout (třeba si právě říct o tu pomoc), tak bychom to samozřejmě dokázali - ale problém je právě v tom, že jsme to NEDOKÁZALI.

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 959
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.