Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 10. 4. 2018
Líbí se mi

Umíte přijímat?

LenyaS
LenyaS
Vloženo 10. 4. 2018
Líbí se mi
Umíte přijímat?

Umíte přijímat?

Tahle otázka je pro Vás zásadní, jestli si chcete ve svém životě žít tak, jak ve svých nejdivočejších snech. A co tím přesně myslím? Všimněte si tohoto a zamyslete se, jestli se Vás to týká:

  1. Je pro Vás snadnější přijmout kritiku, než pochvalu.
  2. Jste hned ze startu podezřívaví, místo toho, abyste do všeho šli s pozitivním očekáváním.
  3. Je pro Vás "normálnější" sklidit neúspěch, než aby se dařilo...
  4. Když pro Vás udělá  někdo něco hezkého, cítíte se vlastně nekomfortně a cítíte se zavázáni...

 

Jestli se poznáváte byť jen v jednom bodě, pak mi věřte, že v sobě máte postavenou hráz proti proudu toho, co Vám náleží a po čem toužíte, aby se objevilo ve Vašem životě. Zamyslete se nad tím, proč to vlastně takto nastavené máte a povíme si, jaké jednoduché triky můžete vyzkoušet, aby se toto nastevení ve Vás začalo otáčet.

 

Raději pochvalu, než kritiku

Jako první, abyste si na pochvalu vlastně vůbec zvykli, začněte chválit sami sebe. Každé ráno se sami sobě v zrcadle zadívejte do očí a za něco se pochvalte. A navíc, aby těch pochval nebylo málo, najděte denně, alespoň 3 věci na lidech, které si zaslouží pochvalu a tu pochvalu nahlas sdělte. Vždy musí být upřímná a uvidíte, že když začnete chválit své okolí, začne se Vám toto pozitivní zaměření velice brzy vracet. Ne-li okamžitě!

 

Dám si na Tebe bacha!

Tak nedávejte! Vím, že máte z minulosti špatné zkušenosti, ale to se toho nového nebo té nové netýká. Přistupte k nim jako kdyby byli hned ze startu hrozně bezva a mějte radost z jejich přítomnosti. Zajímejte se o ně s opravdovým nadšením. Lidé Vám nemají co vzít, když máte dost. Dávejte sami ze sebe, svou pozornost, čas i zájem z toho navíc, co můžete rozdat. Pak se nikdy nebudete cítit ochuzení. A jestli Vám toto cvičení nepůjde a budete od druhých stále pociťovat ztrátu, tak se zaměřte na doplnění vlastní lásky sami k sobě. Tuto lásku nedoplňují druzí, ale jen mi sami vůči sobě.

 

No, jo no! Zase to nedopadlo.

Když čekáte neúspěch (i když jen někde hluboko v koutku duše), tak se dostaví. Vím, že je těžké být naprosto otevření vůči úspěchu a nepochybovat o něm, přesto se i tento pohled dá zvrátit, když začnete počítat svoje úspěchy. I ty sebemenší. Nebagatelizujte nikdy to, co umíte, protože se vždy najde někdo, kdo to neumí. To, že Vám něco jde, není žádná samozřejmost. Klidně si udělejte seznam toho, co umíte, co jste už dokázali a uvidíte, jak bude plný! A to Vás potěší. Když víte, že umíte dělat věci, bude pro Vás snadnější věřít a cítit, že dokážete i ty nové, co teprve před Vámi stojí.

 

Dneska jsi mě pozval Ty, zítra musím já

Ne, nemusíte! Člověk, který pro Vás něco hezkého udělal, to udělal rád a nečeká nic zpátky. Nebo Vy, když třeba někoho pozvete na zmrzlinu, tak čekáte, že příště platí on? Jistě, že ne! Děláte to proto, protože tím chcete někomu udělat radost a odměnou Vám je jeho štěstí.

Sdílené štěstí je dvojnásobné štěstí a štěstí se nedá půjčit.

Nezapomeňte, že vše dobré, co dostáváte, když Vás třeba někdo pozve na tu zmrzlinu a nebo večeři a nebo pro Vás udělá cokoliv jiného, je druh hojnosti, která k Vám proudí. Třeba teď právě přemýšlíte, kolik hojnosti k Vám takto přichází a jste udivení, že najednou je toho víc, než jste dosud mysleli. Není to bezva?

 

Dneska jsem na Vás navalila hromadu práce, ale jestli vyzkoušíte byť je jeden trik a vydržíte ho alespoň chvíli provádět, těšte se na nové situace, které k Vám přijdou. A ony přijdou. Takový je zákon akce a reakce a Vaše akce se právě změnila.

 

Přeji Vám hodně pochval, daných i přijatých, plně proudící nepřímou hojnost i otevřenou, upřímnou radost z pozitivního očekávání všeho, co k Vám do života přijde. Přijímejte a otevřete se všemu, co k Vám chce přijít, ale Vy to zatím nedovolujete. A jestli chcete plně ukotvit a upevnit všechny dovednosti z dnešního článku, vyzkoušejte můj Akcelerátor přání! Pořád platí kód JARO2018 na 20 % slevu na všechny jeho varianty. Ale doporučuji Vám tu na 40 dní, tak už změnila mnoho životů. Však si přečtěte příběhy a reference, které se podařily. Jsou neuvěřitelné.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 17. 4. 2018

Učím se to

Odpovědět
Zdeňka 68
Zdeňka 68 11. 4. 2018

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 4. 2018

dneska už to umím...i hodně díky ženě.sro. a taky díky manželovi, který mě bere takovou, jaká jsem...

Odpovědět
janinkad
janinkad 11. 4. 2018

...ano ano-to jsme my obyčejné ženské

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 071
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.