Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 20. 12. 2020
Líbí se mi

Ukotvení hranic

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 20. 12. 2020
Líbí se mi
Ukotvení hranic

Ukotvení hranic

Ve společnosti stále koluje taková informace, že přeci ti, kteří pomáhají druhým si musí nechat cokoliv líbit, nechají se sebou zametat, vláčet bahnem a na vše vám řeknou ano jen proto, aby na sebe nestáhli zlo. 

Tak to ale není, ta laskavá a láskyplná osoba je tu proto, aby se postavila do své síly a ze svého středu jen pronesla:

Ne, tak to opravdu nechci a vnímám to úplně jinak. 

Duchovní člověk není hloupý, naivní ani ovladatelný. Dokonce zvládne projevit i svůj vlastní názor a čte mezi řádky slov druhých a odmítá si hrát na viníka nebo oběť.

Jedná upřímně, na rovinu, mluví konkrétně a stojí si zatím, co řekne. A ano, i takový člověk může chybovat - vždyť i to je jen duše v lidském těle, ale ví, že je třeba tu chybu přiznat, omluvit se a nastolit tu harmonii ve vztahu se sebou i s druhými. Je to učení se a posouvání se na své cestě vpřed. 

Ano, i já znám, jaké to je povolit své hranice, nechat se strhnout někam, kam nechci - ale dnes vím přesně v jakých chvílích se to stalo. Bylo to v momentě, kdy jsem byla unavená, přetažená a neodpočatá. A vím, jak moc důležité je věnovat se sama sobě, mít pravidelný čas jen pro sebe (byť třeba jen pár minut denně). 

A ano, přestala jsem strkat hlavu do písku, dávám druhým vědět, necítím-li se v pohodě s tím, co se zrovna děje. Odmítám tak i bojovat se sebou i s druhými, chci mít vztahy s druhými v harmonii i lásce a jdu si za tím, co ve svém chci v souladu se sebou samou i s životem. 

Pojď i ty svůj život zaplnit láskou, harmonií a klidem. Stačí si jen postavit pevné základy a postavit se do (sebe)lásky.

S láskou, 

Michaela

 p.s. Dáváte-li raději místo materiálních dárků poukázky na zážitky či rozvojové akce, pak lze využít některou z mých služeb - například Provázení ženskou duší  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 20. 12. 2020

pěkné

Odpovědět
avatar
Michaela Křížová 18. 1. 2021

hudlenka
hudlenka 20. 12. 2020

hezky napsané a k zamyšlení

Odpovědět
avatar
Michaela Křížová 18. 1. 2021

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 788
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.