Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Terez_PL
Terez_PL
Vloženo 24. 2. 2017
Líbí se mi

Učme se ze svých chyb

Terez_PL
Terez_PL
Vloženo 24. 2. 2017
Líbí se mi
Učme se ze svých chyb

Učme se ze svých chyb

Chyby. Toto slovo je pro většinu z nás obrovským strašákem. Dokonce možná až tak velikým, že díky strachu z neúspěchu jsme každý den ve stresu, trpíme žaludeční neurózou, nespíme, nebo se dokonce utápíme v depresi. Ale proč? Chybovat je přece lidské. Chyby jsou součástí našeho každodenního života a formují naši osobnost.

Nekoukejme na své chyby jako na selhání naší osoby, začněme se na ně koukat jako na cenné lekce a do budoucna se z nich poučme.

 

1. Přijměte, co se stalo

Jste si vědoma toho, že jste udělala něco špatně. Teď máte šanci to napravit! Přehodnoťte situaci a zkuste to znovu. Přijměte odpovědnost za chybu. Jedině tváří v tvář neúspěchu posílíte svoje postavení a získáte tak plno cenných rad do budoucna.

2. Hledejte důvod

Zkuste porozumět sama sobě. Hledejte zdroj problému. Proč došlo k chybě? Jaké motivy ve vašem chybování hrály roli? Na tyto otázky si dokážete odpovědět jen vy sama. Věřte, že vám to do budoucna velmi pomůže.

3. Nebojte se neúspěchu

Máte strach z neúspěchu a porážky. Dívejte se strachu do očí a nenechejte se jím pohltit, obzvlášť pokud máte vysoké cíle. Učte se ze svých chyb, trénujte strach ke svému prospěchu! Uvidíte, že to bude mít jen pozitivní výsledky.

4. Mějte ráda sama sebe

Nikdo není dokonalý. Každá z nás určitě párkrát v životě chybovala, ať už třeba ve škole nebo v práci. Naše neúspěchy nás tvoří. Dělají z nás to, co jsme. Ukazují nám naše silné a slabé stránky. Neotáčejme se k nim zády. Naopak - vítejme je do života!

 

A proto - myslete na své chyby jako na ty nejmilejší učitele, které jste za život potkala. Vezměte odpovědnost do svých rukou a staňte se tou osobou, kterou chcete být.

 

Přeji vám hodně štěstí!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 8. 2. 2018

Pravda

Odpovědět
Amanda
Amanda 25. 2. 2017

Jak jinak

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 25. 2. 2017

Přesně tak

Odpovědět
janka03
janka03 24. 2. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 458
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.