Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Soňa Mitra Pavlincová
Vloženo 17. 6. 2019
Líbí se mi

Trenky versus sukně aneb ženy ve své síle

avatar
Soňa Mitra Pavlincová
Vloženo 17. 6. 2019
Líbí se mi
Trenky  versus  sukně aneb ženy ve své síle

Trenky versus sukně aneb ženy ve své síle

Trenky  versus  sukně aneb ženy ve své síle

 

 Nedávno jsme řekla, že pod rčení „dlouhé sukně a dlouhé vlasy  ženu ženou nedělají“, bezesporu  však mohou podtrhnout její krásu a ženskost a  zvýraznit její křivky.  

Netrvalo to dlouho a měla jsme možnost pozorovat jistý „ženský,  spíš dívčí kruh“.  Ocitla jsme se na fotbalovém utkání, kde jeden z týmů byly dívky. Které stály proti několika chlapeckým týmům. Ne jak tomu občas bývá, že se v chlapeckém týmu  objeví nějaká fotbalistka a hlavou týmu je trenér. Toto byl  celý tým, kompletně ženský.

První se ozývaly staré programy, jako to se pro ženy nehodí, navíc na co soupeřit s muži, mají to ty holky  za potřebí. Pak starý program umlkl a dal prosto jen to pozorovat.  Takový sladěný  ženský kruh jsem dlouho neviděla. Nešlo tu vůbec o fotbal, teda jim asi ano, ale to co jsme viděla já bylo něco jiného. Malé ženy ve své síle. Sebejisté a naprosto přirozené ponořené do hry. Všechny  měly krásné vlasy spleteny do copů, ale ne nějaký uplácnutý sportovní culík, krásné zapletené copy . Když jim trenérka vysvětlovala taktiku, bylo to jako by s nimi probírala jak upéct bábovku, bez emocí, křiku, prostě tak  hezky žensky. Stejně tak je i během hry povzbuzovala nebo k nim mluvila ve chvíli, kdy se jim na hřišti tolik nedařilo. Holky,  i když měli nohy sešněrované v kopačkách se na hřišti pohybovaly jako ladné laně. Jistota síla,  radost  a jakýsi klid, bylo to, co se kolem nich vznášelo. Žádná rivalita, žádná soutěž.

Takže  ano, dovedu si představit tu krásu, až jednou tyhle dívky vyrazí v krásných  sukních do ulic, ale stejně tak krásné byli v těch trenkách, ve fotbalových dresech krásné, protože to není o tom, co máme na sobě, to je jen přidaná hodnota, ale o tom, co vychází  zevnitř.

A co navíc, tyhle mladé ženy rozhodně nebudu mít problém se stejně ladně jako na hřišti pohybovat v těch sukních i v jiné mužské společnosti.

A jak to dopadlo. Není to příliš důležité, ale pro dnešní společnost, kde se stále řeší matriarchát a patriarchát symbolicky nerozhodně.

 

O ženách ve své síle... více zde http://cestyzeme.cz/cesta-zeny-zena-ve-sve-sile/  konkrétní příběhy  najdete tady  http://cestyzeme.cz/zena-ve-sve-sile_sdileni/

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 28. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 17. 6. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 914
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.