Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 19. 9. 2017
Líbí se mi

Touha po dokonalosti vede k ještě větším selháním

LenyaS
LenyaS
Vloženo 19. 9. 2017
Líbí se mi
Touha po dokonalosti vede k ještě větším selháním

Touha po dokonalosti vede k ještě větším selháním

Všichni víme, že:

"Nikdo není dokonalý."

 

Přesto se tím neřídíme zrovna dvakrát často. Snaha o to být dokonalí Vás povede jenom do začarovaného kruhu obrovských nároků na sebe samé, což Vás vrhne do spirály snižujícího se sebevědomí, protože dlouhodobě udržitelný maximální výkon není reálný. Povede to k tomu, že se budete chtít snažit všem zavděčit, což dál povede k tomu, že si Vás, i přes Vaši neskonalou snahu o perfektní výsledky, lidé přestanou vážit a začnou Vás využívat.

 

To vše Vás uvrhne na dno s pocitem vlastní nedokonalosti a neschopnosti. Tohle prostě nikam nevede a takto nemůžete dál žít. Je třeba smířit se s tím, že nedokonalost k životu patří a je to přesně to, co ho dělá výjimečným.

 

Neměnit, ale přijmout

Platí to o Vás, platí to o životu, platí to o všem, co kolem sebe máte. Věci a lidé bývají nedokonalí. To však vůbec neznamená, že je to špatně. A už vůbec to neznamená, že to jsou lidé a věci, které nemohou být milovány. Proto je to základ Vaší lásky a skvělých vztahů. Láska může kvést i tam, kde není vše dokonalé. Protože tak jako Vaše chyby někomu mohou připadat příšerné, tak někomu jinému nebudou vadit vůbec a nebo je dokonce shledá třeba roztomilými. Proto je tak důležité, abyste se obklopovali lidmi, kteří Vás budou brát takoví, jací doopravdy jste. A proto je ještě důležitější:

"Abyste se brali i Vy samotní takoví, jací jste."

 

Tohle není žádné hloupé klišé

To je základ Vašeho sebevědomí a Vaší sebelásky. Proč jinak Ti, kteří se nejvíce snaží zavděčit jiným, snaží se právě o tu naprostou dokonalost, sklízí jenom naprostou neúctu a využívání? Jak to? Vždyť jsou hodní a úslužní. Proč? Proto, že sami neznají vlastní hodnotu, aby věděli, kde jsou mantinely toho, kam až zajdou a kam ne. A když oni samotní neznají svou hodnotu, tak ji v nich mají vidět ostatní? To prostě nejde. To není možné.

Lásku a vztahy budete mít takové, jak sami sebe přijímáte, jak moc dobře znáte sami svou cenu a jak dobře se dokážete postavit za svoje postoje, názory a za to, co v životě opravdu chcete. A i z tohoto důvodu mám nový seminář Posvítíme si na lásku o vztazích a hlavně lásce. Vztahy nemusí být těžké a zraňující, jen je potřeba znát pár důležitých základů, které pomohou uzemnit jak Vás, tak vztahy, které navazujete.

 

Vztahy nejsou jen romantické a o lásce

Vztahy nejsou jen s našimi milovanými partnery, ale i ty, které máme s přáteli, ostatní rodinou a nebo ty v práci. Ale jak chcete obhájit sami sebe, když ani nedokážete vyjádřit, kdo vlastně jste? Vždyť to, co Vy možná považujete za chyby, tak ostatní vůbec jako chyby nevnímají. Třeba to vydí jako jedinečnou odlišnost. To jen Vy si paličatě trváte na svém, že nejste:

  1. Dost krásní,
  2. dost chytří,
  3. neumíte se dobře rozhodovat,
  4. nevíte kdy a co v danou chvíli správného říct,
  5. jste motovidla,
  6. nejde Vám to a nebo to...

Vždyť to, co je skvělé na někom jiném vůbec nemusí být super na Vás, protože Vy jste lepší a jistější v něčem úplně jiném. Nesrovnávejte se, ať můžete kvést a získat svou jistotu pro svůj život. Ve Vašich botách chodíte jen Vy a nikdo jiný, nejste a nikdy nebudete jako ostatní a to vůbec neznamená, že jste horší. Naopak, to je přesně to, co z Vás dělá originál!

"Neměňte se, přijměte se!"

 

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 11. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

bývá to tak

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 7. 3. 2018

Je to tak

Odpovědět
Amanda
Amanda 21. 9. 2017

No jo

Odpovědět
Tamara
Tamara 20. 9. 2017

taky souhlasím

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 213
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.