Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EK
EK
Vloženo 8. 11. 2017
Líbí se mi

Tohle teď frčí – sebeobrana pro ženy

EK
EK
Vloženo 8. 11. 2017
Líbí se mi
Tohle teď frčí – sebeobrana pro ženy

Tohle teď frčí – sebeobrana pro ženy

Zase mám o důvod více cítit se spokojená, že žiju právě teď a právě tady. V podstatě každá doba je nejistá, má svá pro a proti, ale dnes, kdy díky vyspělým technologiím dokážeme cestovat z jednoho konce planety na druhý za poměrně krátkou dobu, se k nám hrozby násilí a nebezpečí dostávají mnohem rychleji a jisti si nemůžeme být už vůbec nikde.

Abych alespoň trochu udělala něco pro svůj pocit bezpečí, neváhala jsem ani minutu nad upoutávkou účastnit se kurzu sebeobrany pro ženy. Byla to náhoda, video upoutávku z kurzu mi na internetu ukázal můj kamarád.

Dnes si můžeme vybrat z tisíce různých seminářů a kroužků, kde se učíme vařit, malovat, tančit nebo ještě lépe, uspokojovat sami sebe či své drahé polovičky v tantrické euforii. Mě se sebeobrana zdála jako nejužitečnější. Co si budeme povídat, pepřák v kabelce nenosím, za to se moc nebojím chodit sama a většinou, když jdu ve tmě po ulici si říkám, že mě se to stát nemůže.

Jak jsem zjistila na kurzu, mýlila jsem se ve všech bodech. Kurz vede zkušený voják a policista, který se účastnil několika válečných misí. Pokud si myslíte, že do vás od první chvíle bude hustit bojová umění nebo páky, neměli byste pravdu.

Kurz trval osm hodin včetně přestávek na oddech a obědovou pauzu. Dělil se v podstatě na dvě části: teorii a praktická cvičení. Při teorii jsem se dozvěděla to nejdůležitější a pro mě nejpřekvapivější.  To, co vás spolehlivě ochrání před napadením je PREVENCE a pokud by se vám napadení bohužel nevyhlo, pak ÚTĚK. Prevence byla pro mě pochopitelná. Všímat si dění kolem sebe, nechodit kolem zdí anebo do temných zákoutí, pamatovat na to, že se to může přihodit i vám a být stále ve střehu. Ale co to druhé? Útěk? To mě překvapilo. Jsem tu přece proto, abych už nemusela zbaběle utíkat, ale abych se protivníkovi, dokázala postavit čelem. Abych bojovala jako statečná Xena.

Během dne jsem sice nenaučila bojovat technikou princezny Xeny, rozhodně jsem se tak ale začala cítit. Když se naučíte pár dobrých triků, které by měli zpomalit nebo úplně odradit útočníka, i když nejste zrovna pružná sportovkyně nebo protřelá rockerka, začnete si více věřit, stoupne vaše sebevědomí i vaše odvaha. Kopat, škrábat, kousat – nic, co by nám dámy nebylo cizí. Jednoduché údery dlaněmi, pažemi a nohami. Správným způsobem na správné místo. A pak to nejúčinnější, co nám na jednu stranu musí vykouzlit škodolibý úsměv ve tváři. Dobře mířený pořádný kopanec do rozkroku, v případě, že vás napadne muž.

Už teď se těším na nadstavbu tohoto kurzu:  Sebeobrana pro ženy v terénu, kdy vás po lese honí figurant a vy prostě nemáte ani tušení, odkud na Vás někdo vyskočí. Tam můžete své nově získané zkušenosti zúročit. 

Hodnocení kurzu: 100%. Za mě nejlépe utracené peníze v životě

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
EK
EK 10. 11. 2017

Za vaše příspěvky a za vaše :Líbí se mi" moc děkuji.

Odpovědět
EK
EK 10. 11. 2017

To, že se o to teď ženy více zajímají je rozhodně správné. Všichni jsme si vědomi toho, jaká rizika dnešní doba přináší a bohužel díky celosvětovému dění to riziko rapidně stoupá. A co si budeme namlouvat, "matka samoživitelka" by se dnes dala do občanských průkazů zapisovat na místo vdaná. Je to smutné, ale já nás prostě moc. A nezáleží kdo nebo co za to může. Pro mě to každopádně znamená:" Holka, koukej se umět bránit a buď na tyhle situace připravená, jak jinak bys chtěla uchránit děti?!"

Odpovědět
Duch
Duch 9. 11. 2017

Má dcera chodí na dětské kurzy už druhým rokem. Aneb Krav Maga je v kurzu

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 11. 2017

určitě je dobré umět se bránit....já sama za tmy nikam nechodím, ale nosím buď pepřák nebo alarm v kapse (když jsou teď třeba mlhy a je tma i přes den)

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 970
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.