Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie V.
Marie V.
Vloženo 13. 9. 2018
Líbí se mi

Tohle se vám nestane, když se naučíte anglicky

Marie V.
Marie V.
Vloženo 13. 9. 2018
Líbí se mi
Tohle se vám nestane, když se naučíte anglicky

Tohle se vám nestane, když se naučíte anglicky

Když jedete do ciziny a neumíte se domluvit anglicky ani místním jazykem, může vás potkat spousta zajímavých zážitků.

Může jít i o život

Například si v Tunisku u místních zaplatíte výlet na velbloudech a koních s tématickým kulturním večerem. Necháte se odvézt autem někam do pustiny, kde už je spousta lidí. Něco vám říkají a tlačí vás zpět k autu. Jak takž pochopíte, že na vás zvíře nezbylo a pojedete na velbloudovi až nazpátek. To se vám samozřejmě nelíbí, zaplatili jste si jízdu tam i zpět a nechcete jet autem. Jenže co teď, na hotel sami netrefíte, nedomluvíte se a máte z těch lidí trochu strach. S vypětím všech sil jsem si vzpomněla na pár slov a vyhrkla - "No, return money!" A to jsem stále opakovala, dokud nás opět nenaložili do auta. Teď jsme měli opravdu strach, kam nás to vezou a co s námi udělají. Asi jsem to přehnala, blesklo mi hlavou. Naštěstí to dopadlo dobře, dostali jsme svého velblouda i koně na cestu tam i zpět. Příště bych ale už sama na vlastní pěst na žádný výlet nejela, dokud se pořádně nedomluvím anglicky.

Nebo se vám to prodraží

A co takhle objednat si koktejly v plážovém baru v akci 1+1 zdarma? To zvládnete i bez angličtiny, jen ukážete v nápojovém lístku. Byli jsme tři, tak jsme vybrali 4 koktejly, aby tedy ten jeden zdarma nepropadl, že se o něj podělíme. Po nějaké době jsme dostali 8 koktejlů. Akce totiž platila jen pro stejné druhy. Takže tentokrát nešlo o život, ale neznalost angličtiny se nám trochu prodražila, protože tenhle bar nebyl zrovna nejlevnější.

Anebo třeba vůbec neodletíte domů

Možná se malinko dorozumíte, když mluvíte s člověkem tváří v tvář. Mluví na vás pomalu a s pochopením. Ale rozumíme hlášením v angličtině na letišti? Představte si, že stojíte na letišti v Bulharsku u gatu, odkud má letět vaše letadlo domů. Máte žízeň, děti už jsou unavené, ale nejdete si koupit pití, ani si najít místo k sezení. Máte totiž skvělé místo hned na začátku fronty a během pár minut se má začít  nastupovat do letadla. Sice vám je trošku divné, že ta fronta není nijak velká, ale na tabuli žádné zpoždění hlášeno není. Po hodině čekání, kdy už mělo letadlo dávno odletět, se všichni lidé okolo vás hromadně zvednou ze svých pohodlných sedadel a odchází. Zase něco hlásili, ale vy vůbec nevíte co. Tak se tupě vydáte za davem a zjistíte, že letadlo odlétá z jiného gatu. Samozřejmě už stojíte na konci řady, vyčerpaní, se skoro spícím dítětem v náručí a říkáte si, až se vrátím domů, naučím se konečně pořádně anglicky. Protože nebýt toho davu, který se hromadně zvedl, čekáte na tom letišti pravděpodobně dodneška.

Na příští dovolené to už bude jiné

Stávají se vám podobné situace na dovolené často? Mně ano. Občas je to vtipné, občas vůbec. Proto jsem se rozhodla s tím konečně něco udělat. Věřím, že s pomocí těchto tipů, se anglicky naučím rychle a příští rok se už na základních věcech s cizinci domluvím. A vy můžete také. Dneska už nemusíte strávit s učením cizích jazyků hodiny. Ani vás to nemusí stát velké peníze. Podívejte se na video nebo pdf, jak se můžete i vy rychle naučit cizí jazyk. Za 30 hodin studia můžete být o jednu jazykovou úroveň dál.

[content id=215][/content]

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 007
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.