Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 12. 1. 2016
Líbí se mi

Tip na spokojený život? Zkuste sebehodnotu!

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 12. 1. 2016
Líbí se mi
Tip na spokojený život? Zkuste sebehodnotu!

Tip na spokojený život? Zkuste sebehodnotu!

Také si myslíte, že sebehodnota a sebevědomí jsou jedno a to samé? Vysvětlím Vám, v čem spočívá rozdíl.

Je moderní budovat v lidech sebevědomí. Skočíte si na kurz, kde Vás naučí sebevědomí, dozvíte se, že pokud nemáte sebevědomí, tak nikdy ničeho nedosáhnete… a vlastně průměrně třikrát za den se setkáte se sebevědomím. V pubertě i častěji, protože právě to sebevědomí je tak křehké.

Téma „sebeláska“ je v poslední době hodně aktuální. Většina lifestylových časopisů řeší tuto problematiku a všemožně se snaží své čtenářky – v této oblasti muži zřejmě nemají nárok  – podporovat v umění milovat samu sebe, mít se ráda, a dává různé tipy a triky, jak na to… od kadeřníka počínaje po psychologa konče. Ve výsledku to vypadá tak, že žena se má milovat taková, jaká je, a muž má být ten bourák se sebevědomím.

Většina těchto technik zabírá pouze krátkodobě… Proč?

Tady se ke slovu dostává zmíněná sebehodnota, zkusím Vám přiblížit její kouzlo. Zákon zachování energie funguje a všechny tyto techniky jsou pouze o tom, že se přelévá určité množství energie do několika nádob. Představte si sebehodnotu, jako bazén, který je nadřazený menším bazénkům sebelásky, sebevědomí, sebeuvědomění a dalším.

Vysvětlím Vám to na příkladu, máte v bazénu sebehodnoty 100 jednotek, které mají zásobit bazén sebevědomí 33 jednotkami, bazén sebelásky 33 jednotkami a bazén sebeuvědomění 33 jednotkami (uvádím pouze tři bazény, ve skutečnosti je jich tam více, ale ať se to dobře počítá). A Vy se v tuto chvíli rozhodnete, že se zacílíte na sebevědomí. Zjistíte, že Vám 33 jednotek nestačí, tak zvednete přítok jednotek na 50 – tady už se začínáte cítit sebevědomě... Chvilku... Proč chvilku? Protože ostatním bazénům jste ubrali. Sebevědomí má 50 jednotek, sebeláska 25 (takže sice máte sebevědomí, ale nemáte se rádi) a sebeuvědomění má také 25 (vůbec netušíte, co tu děláte, ale víte, že to děláte jako king).

Jak docílit toho, abyste zvýšili jeden z aspektů sebe… a neubrali jinde? Jedině tak, že zvětšíte množství jednotek v hlavním bazénu a to je bazén sebehodnoty. Ve chvíli, kdy sebehodnota bude obsahovat 150 jednotek, tak každý z bazénů má 50, a to dlouhodobě. Stabilně bude zásobován množstvím, které Vy jako celek potřebujete k dlouhodobému pocitu štěstí a pohody.

Na příkladu je zjevné, že nejefektivnější práce, kterou můžete odvádět, je práce na zvyšování sebehodnoty. Sebehodnota je to, co Vás stabilizuje ve větru a nedovolí nikomu a ničemu (ani Vám samotným), abyste si házeli klacky pod nohy.

Mým klientům, kteří se na mě obrací s žádostí o pomoc, pomáhám položit základy sebehodnoty. Základy sebehodnoty mají čtyři základní pilíře: JÁ, NADHLED, VIZE, PROČ.

K nim se dopracujete správně položenými otázkami. Jakmile si je zodpovíte, zjistíte, že jste ve svém životě stabilnější, šťastnější a máte chuť do nových věcí, jak v soukromém, tak v pracovním životě.

Přeji Vám z celého srdce, aby se Vám povedlo tyto čtyři pilíře – Já, Nadhled, Vize a Proč – postavit co nejhlouběji a nejpevněji.

Pokud budete potřebovat mou pomoc, ráda Vás tímto provedu a základy postavíme společně.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 13. 1. 2016

zajímavé, díky

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 12. 1. 2016

hezky napsáno....taky někdy hledám své pilíře

Odpovědět
benca
benca 12. 1. 2016

treba si verit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 534
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.