Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 12. 7. 2017
Líbí se mi

Ten hlas za hlasem v hlavě

LenyaS
LenyaS
Vloženo 12. 7. 2017
Líbí se mi
Ten hlas za hlasem v hlavě

Ten hlas za hlasem v hlavě

Možná to znáte, sami sobě něco v duchu řeknete a hned v zápětí se ozve jako by ještě jeden hlas a většinou předchozí větu úplně shodí. Například:

1. hlas: „Pustím se do podnikání, mám na to.“ -> 2. hlas: „No, jasně! Stejně to dopadne jako vždycky.“

1. hlas: „Dneska vypadám dobře.“ -> 2. hlas: „Až na ten nos…“

1. hlas: „Od zítra začnu cvičit.“ -> 2. hlas: „Tak snad u toho vydržíš, ne jak minule.“

 

Znáte to? Věřím, že ano. Kdo by to neznal. Tak tohle jsou přesně ty signály, kterým je potřeba věnovat pozornost. To jsou totiž Vaše strachy a obavy, které Vás do budoucna budou dál brzdit, pokud je neodstraníte.

 

Jak odstanit tento druhý hlas?

Otázkami a odpověďmi. Vím, že to asi nedává smysl, ale je jednoduše potřeba přijít na to, proč tyhle věci sami sobě říkáte a vyřešit to. Jinak se budou stále objevovat a Vy budete dál zklamávat, protože se přes to nebudete moci dostat. Proto hledejte odpovědi na otázky, proč to sami sobě říkáte?

Většinou za tím vším stojí 3 důvody:

  1. Jestli sami sobě i přes veškerou snahu říkáte, že to nedokážete, tak je potřeba přijít na to proč tomu tak je a čelit tomu. Někdy přijdete na to, že Vám to kdysi někdo řekl a tak to odbourejte rovnou, protože cizí názor nesmíte brát nikdy v potaz. Představte si, jak tuhle větu i s tím daným člověkem hezky zabalíte do deky nebo pytle a hezky je hodíte ze skály – použijte vizualizaci, samozřejmě!  Dělejte to tak často, dokud se Vám neuleví.
  2. Jestli zjistíte, že to sami sobě říkáte díky své minulosti, tak sami sebe poučte o tom, že jste se z předchozích chyb poučili a můžete tedy vesele znovu začít a být u toho lepší a lepší. Klidně si to sami sobě slibte. A slibte si to nahlas a do očí. Hezky u zrcadla.
  3. Jestli víte, že bojujete s leností a nebo nedostatečnou odvahou, najděte sami na sebe bič, kterým se obejdete. Například to nové, co chcete dělat a víte, že to pro Vás bude těžké, začněte dělat hned po ránu. To jsme emočně nejsilnější. Navíc, čím dřív ráno uděláme to, co děláme neradi, tím lepší bude náš den.

Jednoduše:

Sněz tu žábu hned ráno!

 

Ten hlas je Váš!

Jo, ať už si myslíte cokoliv, tak i to hnusné, co sami sobě říkáte v hlavě, jste Vy! Začněte se mít fofrem dostatečně rádi na to, abyste sami sobě přestali říkat tyhle hnusný věci! A když přijdou, tak se okřikněte a řekněte si:

„Na to se mám moc rád/a, abych na sebe mluvil/a takto!“

A je to fakt! Máte se mít za co rádi! Jste na tomto světě a to úplně stačí na to, abyste na sebe mohli být pyšní, že ráno můžete vstát a užít si každý den. Že máte například zdravé oči, abyste mohli tohle číst a prožívat radost. Cokoliv. Zaměřte se na to hezké. Všude kolem je toho spoustu, ale my to nevnímáme. Jaká škoda! Vnímejte a radujte se ze všeho. Nemučte se negativitou!

To snad sami pro sebe udělat můžete, že jo? Využijte třeba posílení vlastní pozitivity podle mého článku o slunci. Překvapí Vás, že jeho blahodárné účinky nejsou skryté pouze v tvorbě vitamínu D, ale také v tom, že sledování jeho západu nebo pozorování hvězd v nás vyvolává naději, že všechno bude dobré. A i to Vám bude pomocníkem na Vaší cestě za splněnými sny.

 

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
Glady
Glady 13. 7. 2017

Odpovědět
Skipinka
Skipinka 12. 7. 2017

Skvělé,ten hlas je někdy pěkný protiva

Odpovědět
Ovace
Ovace 12. 7. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 213
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.