Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 15. 8. 2018
Líbí se mi

TEN FORMÁT! Nádherné dílo Skrytých světů

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 15. 8. 2018
Líbí se mi
TEN FORMÁT! Nádherné dílo Skrytých světů

TEN FORMÁT! Nádherné dílo Skrytých světů

Fakt, že ty krásné obrázky jsou ve velikosti nástěnného kalendáře je vzušující! Stephanie Pui-Mun Law je v uměleckém světě snadno rozpoznatelná pro osobitý styl ilustrací a malířských děl. Asijský nebo keltský styl? Snad oboje, ale to snoubení pohádek, mýtů, fantazie, zasněných obrázků a pohybu, jež byl v jeden okamžik na obrázku zastaven, je jedinečný. Máte jednoduše chuť do jejích obrázků vstoupit a… nechat se unášet úplně kamkoliv.

Už v době, kdy namalovala Tarot skrytých světů, patřila ke špičce a pokud si chcete svět tarotu opravdu užít, je tohle jedno z nejdokonalejších výtvarných ztvárnění, ve kterém schovala mnoho symbolik, drobností, emocí a efektů, které navazují na tradiční význam jednotlivých karet.

Ovšem vidět její díla jako malé karty, které se vejdou do obou dlaní a jako pořádně velký nástěnný kalendář, to je vážně rozdíl!

Najednou je tu jiný svět!

A ten vás doslova dokáže vtáhnout do svého nitra. Květiny v rajské zahradě, něžné ženské bytosti, které zdobí celý výjev křehkou, ale nesmírně silnou energií, postavy s přesně a jasně daným záměrem. Noční výjevy za svitu luny, u kterých si nejste jisti, jestli sníte nebo bdíte, do jakých hloubek nás zavedou? Zdobné obrázky plné síly a pohybu, ve kterém tušíte mihotavou budoucnost. Ve kterém tušíte souvislosti z minulosti.

Ve kterém je obsažena nynější PŘÍTOMNOST.

Naprosto famózní jsou i autorčiny karty Tarot skrytých světů, které právě takovým chvějivým mrazením oplývají a přenášejí ho i do sdělení, které tarot zobrazuje. Ale když tyhle obrázky vidíte ve větším formátu, je to skoro návykové.

Snad v takovou chvíli Vás celý ten výjev doslova obejme. A co je úplně nejlepší, nebála bych se říci, že tento kalendář je doslova interaktivní. Aneb:

Je jedno, kdy se na něj díváte, ale v jakém rozpoložení. A snad bych i dala prostor mystické fantazii a řekla, že záleží i na skryté moci Luny a v každém rozpoložení samotného měsíce bude obrázek jiný.

Jsou to skryté vrstvy v obrazu, které vystupují, prolínáte se od prvotního dojmu z obrazu až do pozadí, dalekých krajů naznačených právě tak, aby skrývaly prostor měňavosti. Postavy a mystická zvířata, i když zrovna stojí, vypadají jako v pohybu. Chtějí nám snad něco sdělit? Kdy se na nás podívají? Kterého dne, kdy staneme a třeba jen letmý pohledem se podíváme, nám řeknou to, co zrovna potřebujeme vědět?

Vnuknou nám právě to, co je v tu chvíli důležité?

O autorce:

Stephanie Pui-Mun Law malovala fantazijní obrazy jiných světů už od raného dětství, ale její profesionální umělecká dráha začala až v roce 1998, kdy na vysoké škole dostudovala výpočetní techniku. Po třech letech, během nichž celé dny trávila programováním pro počítačovou firmu a pak spěchala domů, aby hluboko do noci malovala, opustila svět přede dané logiky čísel a dala přednost malovaným světům snů a nadpřirozených bytostí. Její ilustrace využívají klienti jako Wizzards od the Coast, HarperCollins, LUNA Books a další. Je autorkou a ilustrátorkou knihy Dreamscapes (2008). Čerpá inspiraci ve folklóru, mytologii a legendách. Jejím podpisem je šepotavý šelest v pokroucených větvích dubu, světlo prosvítající listím a nekonečná paleta oblohy. A obraz, který vyznívá jako tanec, přičemž tanečníky nejsou vždy jen lidské bytosti, stačí se jen pozorně dívat.

Kalendář Skryté světy – kalendář 2019 vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 16. 8. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 516
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.