Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Bártíková
Jana Bártíková
Vloženo 24. 7. 2014
Líbí se mi

Svoji práci fakt umím. A zase mě nevzali!

Jana Bártíková
Jana Bártíková
Vloženo 24. 7. 2014
Líbí se mi
Svoji práci fakt umím. A zase mě nevzali!

Svoji práci fakt umím. A zase mě nevzali!

Prodávejte se! Ukažte, co všechno znáte! Není to vychloubání. Jsou to prostě informace.

Ve své práci jste byli vždycky dobří. Pomohli jste svojí firmě k mnoha úspěchům, i jste se dočkali několikrát pochvaly a ocenění do svého šéfa. Pak se věci nějak semlely a vy hledáte novou práci.

Plni entuziazmu a vědomi si své hodnoty a svých úspěchů jdete na to! To bude hračka, novou práci budu mít hned!

Ale za pár týdnů bez práce se zdá, že to tak snadné nebude. Jak to? Vždyť jsem ve své práci tak dobrý/dobrá! Vždyť přeci hledám tak intenzivně! S plným nasazením! Denně prohledávám nabídky! Rozesílám životopisy, chodím na pohovory do agentur i do firem! Dokonce někde jsem absolvoval(a) i finální kolo! A NIC!!!

Důvody toho "A NIC" jsou v zásadě tři:

1. Neprodáváte. Neprodáváte to, co umíte a znáte, to co máte za sebou. Svoje zkušenosti, svoje úspěchy, svoje znalosti a dovednosti.
2. Hrajete jen podle pravidel. Jaká pravidla a proč je dobré porušit, o tom píšu v článku Bez pravidel.
3. Jste moc dobří. Prostě můžete někdy někde narazit na manažera, který z vás má strach. Bojí se, že ho svými schopnostmi, zkušenostmi.... ohrozíte. Co s tím? Nic. Nesnižujte uměle svoji hodnotu. Takový člověk (a taková firma) si vás nezaslouží. Schovejte si svoji hodnotu pro šéfa a firmu, která to, co přinesete, ocení. Víc o tom v příštím článku...

A co tedy s tím prodejem?

Prodávejte se! Ukažte, co všechno znáte, co umíte, co jste dokázali, vytvořili, v čem jste uspěli. Že je to vychloubání? Že za vás má mluvit vaše práce? Anebo že to přece o vás musí říct druzí a ne vy?

Nesmysl.

Není to vychloubání. Jsou to informace.

Informace, které personalista nebo manažer, který si vybírá lidi do firmy nebo do týmu, NUTNĚ POTŘEBUJE. Věřte mi, vím to. Do svých týmů jsem si vybírala lidi 15 let sama. Podle čeho jsem se rozhodovala, jestli někoho přijmu nebo ne? Podle toho, jaký přínos pro tým a pro firmu jsem v kandidátovi viděla. Podle toho, jak mi zapadal do představ o naší spolupráci. A taky podle toho, jak zapadal lidsky do mého týmu.

A jak jsem zjistila, jestli moje představy splňuje? Především z toho, co mi uchazeč sdělil o svých zkušenostech, znalostech, dovednostech, úspěších, výsledcích. Ale taky o svých plánech, cílech, snech...

Tou nejdůležitější informací pro mě nebylo, jakou práci dělal, ale to JAK ji dělal. Z minulého lze odhadnout budoucí....

Nejsem výjimkou. Každého dobrého personalistu nebo manažera tohle zajímá. Každý potřebuje tyhle informace. Potřebujeme, abyste se nám prodávali. Protože chceme vědět, za co vám budeme platit.

A tak (se) prodávejte!

V životopise, v motivačním dopise, na LinkedIn, na Jobs, na pohovoru.... Nebuďte skromní. Nezatajujte ty tolik potřebné informace!

Vytvořte takový životopis (a LinkedIn a Jobs.cz  profil), který bude mluvit o vás bez vás. Který ukáže vaší jedinečnost a vaší hodnotu. Vykašlete se vzory a šablony. A taky na fráze, vatu a klišé. Jedna moje americká kolegyně říká: "Nepište Zombie životopis, napište ho lidsky..."

Napište originální motivační dopis, kde napíšete PROČ chcete pracovat PRÁVĚ na téhle pozici a PRÁVĚ pro tuhle firmu. Opravdově, lidsky, od srdce. Bez frází a složitých vět.

Na pohovoru buďte sami sebou. Dobře se připravte a pak mluvte o tom, co umíte a co znáte a co a jak chcete dělat. Přirozeně, lidsky....

Že vám to nejde, že nevíte jak, že to neumíte? V pořádku! Všechno se dá naučit! Třeba z e-booku "Jak získat dobrou práci rychleji" anebo v programu "Získám dobrou práci Intenziv".

Co vy si myslíte o prodeji sebe sama vy? Napište mi o tom do komentářů!

Dobrý prodej!

Jana Bártíková

 

Stáhněte si e-book zdarma a zjistěte, proč jste ještě nezískali dobrou práci!

10 důvodů, prčo jste ještě nezískali dobrou opráci

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

někde vás vždy vezmou

Odpovědět
Věra3
Věra3 28. 8. 2014

to záleží a dost i jiné kritéria vadí

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 16. 8. 2014

musí se to zkoušet,pořád dokola..

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 28. 7. 2014

někdy na věku dost záleží

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 554
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.