
Jsme mírně neklidní, hůř se nám spí, zažíváme pocit úzkosti a na mysl se nám dostávají nesplněná přání a touhy. Tyto a jiné stavy může mít za následek přicházející úplněk. A ten nás také čeká 14. listopadu. Ale nebude ledajaký. Čeká nás tzv. Superúplněk. V čem je vlastně tak zvláštní a výjimečný?
Pondělní Měsíc v úplňku bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější než při klasickém. Takto velký úplněk mohli lidé zažít naposledy v roce 1948 a znovu se objeví až v roce 2034.
Není divu, že dorůstající Měsíc má tak velký vliv na člověka. Vždyť dokáže hýbat i mořem a my díky němu zažíváme příliv a odliv. Sílu úplňku znali dávno již naši předkové. A provází také spoustu tradic starých národů a náboženství. Lidé uměli správně využívat sílu úplňku k rituálům. Jeho energie je mocná a mystická.
Pokud to počasí dovolí, vydejte se někam, odkud můžete úplněk sledovat. Ztište se a uvědomte si svá trápení a smutky. Je to ta nejlepší doba se s nimi rozloučit a pustit je. Vše, co si přejeme, aby z našeho života odešlo, nechme jít. Plný Měsíc nám v tom velice pomůže.
Nezapomeňte také na své oblíbené kameny či talismany. Je spousta kamenů, které se nejlépe nabíjejí za svitu Měsíce. Jsou to například měsíční kámen, lapis lazuli, fluorit, ametyst, růženín a další. Pokud nějaký takový doma máte, dejte ho třeba na parapet a dopřejte mu přísun energie Superúplňku.
Pondělní úplněk bude ve znamení Býka. V tomto období si zapisujte své sny. Mohou být významnější a živější, než obvykle. Toto období můžete využít k jógovým či tantrickým cvičením nebo jen zapalte svíčky, meditujte a odpočívejte.
Úplněk v Býku vyvolává také touhu nechat se hýčkat a užívat si života všemi smysly. A tak vám přeji, ať se vám podaří ji uspokojit.
Místo, kde můžeš psát a diskutovat
super
Úžasné
úplněk je magický čas
Skvělá příležitost