Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kat007
Kat007
Vloženo 29. 6. 2016
Líbí se mi

Strasti dnešní doby...mobil sem mobil tam, mobil všude kam se podívám!

Kat007
Kat007
Vloženo 29. 6. 2016
Líbí se mi
Strasti dnešní doby...mobil sem mobil tam, mobil všude kam se podívám!

Strasti dnešní doby...mobil sem mobil tam, mobil všude kam se podívám!

"Dobré ráno, miláčku, jak jsi se dnes vyspinkal?"

Ruku na srdce, kdy naposledy jste tohle doma slyšela? V dnešní dobou Vám tato slova příjdou spíše ve formě sms, whtsup, messengeru, viberu...Prostě přes jakoukoli aplikaci, kterou ve svém chytrém telefónu máte.

Je strašně fajn být na dovolené a moc téměř on-line hovořit se svou rodinou, poslat známým fotky z pláže, nebo třeba jen mamince v obchodě vyfotit zboží v akci a nemuset jí vše dopodrobna vysvětlovat. To je bezesporu. A co třeba placení v obchodě, nebo dokonalý přístup ke svému kontu. Další jasná výhoda.

A co třeba vybitá baterie? Moct ignorovat hovor od kohokoli chcete, nemluvě o nedostatečném signálu, poplatcích...JENŽE lze v dnešní době bez této vymoženosti žít? Umíte si představit, že si na den vypnete telefon a necháte jej v šuplíku? Nebodíváte se na svůnj profil na FB a prostě se spíše spolehnete na to, že nějákého kamaráda či kolegu potkáte live a prostě si popovídáte? Tohle nezní ani jako špatný vtip, že - je to spíše regulerní začátek nějákého béčkového hororu.

Ale teď vážně. Začalo to neosobním přáním k narozeninám, vytěsněním vánočních a velikonočních pohlednic. A co rozchodu někdo "zfoukne" pro něj tímto způsobem - nikoho nemusíte vidět, tudíž si ani neuvědomíte, zda-li a jak jste mu ublížili...

To byly začátky negativního působení moderní doby na nás. Ale dnes? Až půjdete z práce, nebo třeba večer ven s pejskem na procházku.. Mrkněte na kteroukoli zahrádku u restaurace - nevěřím, že mezi hosty nenajdete stůl, který se věnuje spíše svým mobilním telefonům a přítomným odpovídá spíše sporadicky.

Je to ale tak - i já byla včera na večeři s přítelem a neustále jsem více kontrolovala telefon, než abych si užívala společnosti milované osoby a dobrého jídla. Je pravda, že to bylo způsobeno spíše pracovními povinnostmi, ale je holt doba, kdy si člověk sám musí říci dost a využívat techniky k užitku a negativa na sebe nenechat působit a když, tak minimálně.

Pokud totiž naši japonští, či jiní kamarádi nevymyslí aplikaci, přes kterou si lze pořídit dítě, obávám se, že místo dupaček a plenek budeme nakupovat už jen obaly na naše super phony, nabíječky a další hlouposti.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Ivana Mrázková 21. 4. 2021

To já si život bez telefónu představit opravdu nedokážu. Prostě to potřebuji mít stále u sebe. Dříve jsem měla iPhone 7 a neměla na něm žádný kryt, protože jsem prostě nechtěla utrácet těch několik stovek za kus plastu. Pak jsme ale byli někde na akci, telefon mně spadl a oprava mě stála 4500 Kč. Od té doby nosím kryty z https://www.finecase.cz

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 2. 3. 2020

Já osobně bych třeba bez svého telefonu fungovat nemohla. Hodně ho používám i pracovně, takže to prostě jinak nejde. Proto mě docela naštvalo, když mi před časem spadl na zem a rozbil se. Naštěstí jsem se použila a pro jistotu si na nový telefon koupila i kryt z https://www.coolpouzdra.cz/pouzdra-na-mobil Od té doby, co ho mám mi spadl na zem už několikrát a pořád je v pořádku.

Odpovědět
silta - blogerka
silta - blogerka 18. 5. 2017

Je to jako úplně se vším. Je to dobrý sluha ale nevhodný pán Neměl by to být jenom módní doplněk nebo žrout rodinného rozpočtu. Naštěstí se trh vyvíjí i tady a najdou se mobily s dobrým poměrem cena/výkon.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 661
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.