Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 30. 12. 2017
Líbí se mi

Štěstí nám všem

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 30. 12. 2017
Líbí se mi
Štěstí nám všem

Štěstí nám všem

Proč neslavíme až do Tří králů? Někdo by to měl navrhnout Parlamentu. Vždyť od zimního slunovratu až do Tří králů jsou noci velmi dlouhé a přes den bychom určitě potřebovali také odpočívat, jaksi napůl hibernovat.

Včera se mi starší z mobilů sám přečísloval. Náhle měl na displeji únor 2016 a o dvě hodiny méně. Asi už dosluhuje, chudák, nebo si chtěl možná zavzpomínat na staré časy. Nebo si hrál sám čas, vždyť každý dobře víme, že neběží stále stejně. Každopádně se čas na mobilu dostal zpět do doby, kdy jste četli Rafaelku jako e-knihu. To bylo v první půlce roku 2016, když jsem zvládla tvorbu e-knih.

A pak se stal na jaře 2016 zázrak a nyní díky nakladatelství Maitrea čteme zase příběh z papírových knih. Nádherně nám první čtveřice, tedy půlka Marinina příběhu vyšla během roku 2017, snad i proto, že sedmička je magické číslo vzpouzející se "matematizaci". (Obrazně řečeno, protože vás nechci právě teď zatěžovat matematikou.)

 

 

Na prahu času už na nás čeká osmička a budeme slavit 100 let od vzniku samostatného Československa. Když se dívám nyní ráno z okna, jásám, jelikož i u nás napadl konečně sníh. Spíše poprašek, ale je bílý a pokrývá odpočívající zemi jako lehký závoj, pod nímž se schovává uplynulý čas se všemi našimi předky, kteří pro nás tuto zemi hýčkali. Díky Bruncvíkovi máme ve znaku Lva a zemi znovuobnovenou ve Štíru 1918. Je to trochu jako s Marinou, která zrozená ve Śtíru hledá svého Lva. Snad je to dobrá kombinace, kdoví...

Určitě si mnozí z vás sestavují svá novoroční předsevzetí. Hm, já letos také. A jsem rozhodnuta, že je splním. Právě píšu a píšu další díl Vlasy dryád, který byste měli číst do léta. Zároveň vám posílám virtuální přání se štěstím a malým retro sněhuláčkem, kterého mám doma. Rodinné dědictví. Je starší než já a už mu za ta léta chudince oprýskal lak na klobouku. A protože u nás až dodneška nesněžilo, a nebo když jednou sněžilo, byla jsem v práci, tak sníh má ne fotce sněhulda z vaty. A zbytek přáníčka zvládl noťas.

 Na závěr ještě hudbu, bez které by to nešlo. Autor videa ho nazval "Zimní přání", tak si můžeme něco přát... 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
Tamara
Tamara 31. 12. 2017

Štěstí v novém roce všem, zdraví, spokojenost a pohodu.

Odpovědět
Renata Štulcová
Renata Štulcová 3. 1. 2018

Také děkuji.

sipeji
sipeji 31. 12. 2017

Děkuji, moc hezké.

Odpovědět
lemur
lemur 31. 12. 2017

Děkujeme. Krásná hudba.

Odpovědět
Amanda
Amanda 31. 12. 2017

Slavíme....a ve Swe až do 13.1.

Odpovědět
Renata Štulcová
Renata Štulcová 3. 1. 2018

Tak to je skvělé.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 221
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.