Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 27. 4. 2017
Líbí se mi

Štěstí jako zboží

LenyaS
LenyaS
Vloženo 27. 4. 2017
Líbí se mi
Štěstí jako zboží

Štěstí jako zboží

Tohle je moje reakce na článek, který hodnotí aktuální shon za štěstím, jako něco, co lidi dohnalo tak daleko, že se zaměstnanci soudili se společností T-Mobile, protože měli nařízeno, aby byli pořád šťastní. A to jen z toho důvodu, že se jasně prokázalo, že šťastný zaměstnanec odvádí lepší a kvalitnější práci… Co na to říkáte? Četli jste to?

 

T-Mobile má zaručeně pravdu v tom, že šťastný zaměstnanec je výkonější. Co je ale přehnané je to, že by měl člověk být šťastný pořád! A to mě přivedlo na zajímavou myšlenku: Ono se opravdu všude píše, že je třeba být pozitivní, přát si s lehkostíodpoutat se od přání a se šťastnou vyhlídkou prostě věřit v jeho splnění…

 

„NESOUHLASÍM!“

A je třeba to uvést na pravou míru! Podle mě je extrémismus špatný a je úplně jedno, jestli jde o jídlo, finance nebo dosahování cílů. Vím, že si na všechno člověk musí přijít sám a to tak, aby to bylo nejlepší pro něj samotného a proto Vám přináším svůj pohled na věc, který mě naučily zkušenosti. Už mám za sebou více jak 3 roky, kdy si plním svoje sny (můj systém najdete v mém velkém e-book Od úspěchu jste jen myšlenku daleko). Mnoho se mi jich splnilo, na další se zrovna těším. Přesto nevěřím na absolutní štěstí. Když například někomu odejde jeho blízký, tak bychom museli být z kamene, abychom necítili zármutek… To prostě nejde! To není v našich silách. Přesto recept existuje!!!

 

Můj recept

Nikde jsem se ho nedočetla, takhle jsem ho vyhodnotila z vlastního života: Je mnohem lepší (a pro Vás i rozhodně zdravější):

„KDYŽ JDOU EMOCE OKAMŽITĚ VEN!!!“

Prožijte si je hned, i kdyby to bylo sebebolestnější. Přístup jako:

 

„Jsem silný, zvládnu každou emoci i situaci.“

Nefunguje a nikdy fungovat nebude! Víte totiž, co se stane? Někde se to všechno ve Vás usadí, Vy kolem toho v sobě postavíte zeď, a i když se budete setsakramensky snažit, jednou se ta zeď zhroutí a Vy na tom budete mnohem hůř, než kdybyste všechno to zlo, nebo hněv, ze sebe vyplakali nebo vykřičeli! 
A to si pamatujte! Nestavte si v mysli bariéry!!! Stačí to, co si s sebou nesete už z dřívějška. Nestavte nové a další!!! Prožijte si to! Radši být teď 3 dny v kuse doma a plakat, než se za rok zhroutit při kolizi ve vztahu nebo v práci. Věci se nesmí přecházet. Nefunguje to! Nikdo tak silný, aby si sebou neodnesl následky, prostě není. Neexistuje! Zapomeňte na absolutní štěstí a totální euforii, dokud v sobě máte něco, na co si zakazujete myslet. Raději seberte veškerou svou odvahu, ponořte se do té špíny, abyste pak mohli vyletět jako znovuzrození. Budete lepší a vyrovnanější lidé, když si vše prožijete, promyslíte a ukončíte to v sobě. Dokud v sobě tyhle překážky máte, tak se Vaše absolutní štěstí oddaluje.

 

Absolutní štěstí

A ještě dodatek k absolutnímu štěstí: Nemyslete si, že to znamená 100% úsměv, nadhled a lehkost Vašeho života. To není možné. Nestavte si do života nereálné cíle. I když totiž budte někdy smutní nebo ne úplně v náladě a nebo ne zcela zdraví, tak nevadí. Důležitý je vždy celek! Jak hodnotíte svůj život? Jestli i přesto tohle všechno jako šťastný, pak to je přesně ten cíl, kam Vás vedu!

 

Zapomeňte tedy na to, že musíte být pořád tak strašně šťastní a veselí, jak se dočtete snad všude. Když budete na začátku 60% času šťastní a pak 70%, pořád svůj život posouváte kupředu a můžete ho rozhodně hodnotit, jako super! A jestli na sobě nepřestanete pracovat, bude to lepší a lepší. A budete silnější a vyrovnanější a moudřejší člověk. To si myslím, že je cíl! Vyrovnaný člověk sám se sebou je ten šťastný. Stojí pevně nohama na zemi a dokáže řešit svoje životní situace. Zvládá svůj život a je opravdu většinu času pozitivní a žije si s tou bájnou lehkostí.

 

Tohle je můj názor na absolutní štěstí. Tohle je můj názor na to, že extrém není nikdy dobrý. A Vy na to myslete! Některým z Vás se možná i uleví, protože jste se dosud honili za něčím, co je špatně podáváno. Souhlasíte se mnou?

 

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 28. 4. 2017

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 4. 2017

Krásně napsané.

Odpovědět
Ovace
Ovace 27. 4. 2017

Zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 375
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.