Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Simca
Simca
Vloženo 4. 5. 2016
Líbí se mi

Stante se hostitelskou rodinou a přijměte studenta

Simca
Simca
Vloženo 4. 5. 2016
Líbí se mi
Stante se hostitelskou rodinou a přijměte studenta

Stante se hostitelskou rodinou a přijměte studenta

 

Hostitelsky program ......

Tento program je vhodný pro rodiny, které mají chuť poznat kulturu jiné země, podělit se o kulturní a domácí zvyklosti a přijmout zahraničního studenta za plnohodnotného člena rodiny na dobu jednoho školního roku.  Přijetí zahraničního studenta je velkým zážitkem pro celou rodinu, navázaná přátelství přetrvávají dlouhé roky i po odjezdu studenta. V neposlední řadě je zahraniční student v rodině přínosem pro menší i velké děti, které se učí mezikulturnímu soužití, toleranci a komunikaci. Ze zkušenosti dosavadních hostitelských rodin víme, že děti berou během relativně krátké doby studenta za svého sourozence a ti mladší v něm mnohdy nachází svůj vzor. Děti plně pochopí, jakým přínosem pro ně v životě bude, pokud se naučí cizí jazyky.

 

Vaše rodina se rozhodne pro přijetí patnácti až osmnáctileté studentky nebo studenta. Členové rodiny jsou připraveni přijmout studenta mezi sebe na jeden školní rok. Zároveň jste srozuměni, že za přijetí studenta není finanční ohodnocení. Student má svoje kapesné a samozřejmě je také pojištěn.

Každá hostitelská rodina musí být před přijetím studenta navštívena pracovníky YFU. Termín pro návštěvu je vždy po dohodě s rodinou. Návštěva je příležitost pro osobní seznámení rodiny s programem YFU, pro zodpovězení otázek a pro představení zkrácených formulářů studentů. Po návštěve rodiny je často již známo, který student bude do rodiny umístěn. Pro rozhodnutí, který student nebo studentka bude do rodiny umístěn, je také rozhodující, jaké doporučení poslala partnerská organizace YFU.  

 

Hostitelská rodina může určit, zda chce studentku nebo studenta. Může také nastavit preferenci, z jaké země studenta chce. Buďto si může rodina vybrat z více zkrácených profilů, nebo se může nechat překvapit, odkud jejich "nové dítě" bude.

 

Zahraniční studenti přijíždějí do České republiky v létě - v polovině srpna. Hned po příjezdu jedou na seminář PAO (Post arrival orientation), který organizuje YFU. Ve vyjímečných případech, kdy studenti letí z velké dálky, jedou nejprve k hostitelské rodině. O příjezdu bude hostitelská rodina informována, dohoneme také, na jakém příjezdovém místě studenta vyzvednete (letiště/nádraží/místo konání semináře). 

 

http://www.yfu.cz/

https://www.facebook.com/yfu.cz/?fref=ts

 

http://www.yfu.cz/hostitelska-rodina/stante-se-hostitelskou-rodinou/

 

http://www.yfu.cz/studium-v-zahranici/studijni-pobyty/

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 7. 5. 2020

dobrá věc

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 11. 1. 2017

Skvěle

Odpovědět
gustawka
gustawka 4. 5. 2016

Užitečné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 213
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.