Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 20. 7. 2020
Líbí se mi

Nastal čas "mentálního úklidu" v sobě (dítě v nás)

Jana101
Jana101
Vloženo 20. 7. 2020
Líbí se mi
Nastal čas "mentálního úklidu" v sobě (dítě v nás)

Nastal čas "mentálního úklidu" v sobě (dítě v nás)

Máte tedy sepsaná všechna negativní přesvědčení, která jste museli jako děti vyslechnout. Nakolik tento seznam odpovídá tomu, o čem jste vy sami přesvědčeni? Pravděpodobně je skoro stejný?

Představte si sami sebe jako tříleté dítě... Kdybychom začali na tříleté dítě křičet, jak je hloupé, a že dělá všechno špatně, možná ho i několikrát uhodili, stalo by se z něj zanedlouho vyděšené děcko, které buď poslušně sedí na místě, ani nedutá, anebo vztekle běhá po pokoji, a my bychom nikdy nezjistili, jaké schopnosti v něm dřímají. 

Kdybychom témuž dítěti říkali, jak jej milujeme, jak nám na něm záleží, a že se nám líbí, jak co dělá, a že dělat chyby je úplně normální, protože se teprve učí, a že s ním budeme, ať se stane cokoliv - nestačili bychom se divit, jaké schopnosti začne projevovat.

Takové tříleté dítě je ukryté v každém z nás. Většinu času jsme na něj jen křičeli. Dnes se divíme, že nám něco v životě nevychází. Stáli byste o přítele, který by vás neustále kritizoval? Právě tak s vámi možná zacházeli v dětství. 

Osnovou našeho životního scénáře je to, co jsme slyšeli na počátku života. Všichni jsme byli hodní malí chlapečkové a holčičky a poslušně jsme přijímali "jejich" pravdu za svou. Bylo by však příliš jednoduché dávat veškerou vinu rodičům a až do konce života se pokládat za oběti. Tak bychom ze života moc neměli a zcela jistě bychom se nikam dál neposunuli.

 

Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 7. 2020

ano

Odpovědět
lemur
lemur 25. 7. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 24. 7. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 7. 2020

Odpovědět
Jana101
Jana101 24. 7. 2020

děkuji za tři kolečka

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 479
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.