Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 20. 7. 2020
Líbí se mi

Nastal čas "mentálního úklidu" v sobě (nalezení a čištění negací)

Jana101
Jana101
Vloženo 20. 7. 2020
Líbí se mi
Nastal čas "mentálního úklidu" v sobě (nalezení a čištění negací)

Nastal čas "mentálního úklidu" v sobě (nalezení a čištění negací)

Nyní si ukážeme, jak najít konkrétní omezující přesvědčení, která utváří a negativně ovlivňují náš život. Nahlédneme nyní do své minulosti.

Cvičení: Čištění negací

1/ Napište si na list papíru vše, za co vás rodiče kritizovali, a co s vámi podle nich nebylo v pořádku. Jaká negativní, omezující poselství jste vyslechli? Kolik negací o sobě jste slyšeli? Snažte se vzpomenout si na všechna... Co říkali o penězích? Co říkali o vašem těle? Co říkali o lásce a mezilidských vztazích? Co říkali o vašem tvůrčím talentu? Všimli si vůbec vašich skutečných talentů? 

 

Až budete mít seznam hotový, podívejte se na něj co nejobjektivněji, a uvědomte si, že odsud pochází všechna ta přesvědčení!

2/ Pak si vezměte další list papíru a ponořte se hlouběji, hluboce se zkoncentrujte. Napište si, jaká další negativní poselství jste v dětství vyslechli od příbuzných, učitelů, přátel a dalších lidí, kteří na vás měli vliv... Napište si vše, na co si vzpomenete. Udělejte si na to čas... Všímejte si při tom reakcí svého těla. 

3/ Nyní máte dva listy papíru, popsané tím, co je třeba vymazat z vašeho vědomí. Právě tato přesvědčení ve vás vyvolávají dojem, že "za nic nestojíte". S některými přesvědčeními si poradíte snadno, dokážete je zpracovat a vymazat, ale co s těmi těžšími? 

Jedna z metod, která vám může pomoci s vymazáním těchto starých a škodlivých myšlenek, je odvozena z techniky, nazvané "RUŠ":

Přečtěte si nahlas přesvědčení, které chcete "vymazat" a zbavit se jej (např. "nesměj se, nebo ti ublíží"). Před toto přesvědčení vložte slova "příjímám", takže celá věta bude znít "Přijímám, že se nemám smát, nebo mi ublíží". Tuto větu opakujte nahlas rychle za sebou, a všímejte si při tom reakcí svého těla (mohou vás např. brnět či svědit ruce, atd.)... a opakujte tuto větu tak dlouho, dokud budete pociťovat nějaké reakce těla, negativní vjemy, pocity... (Obvykle je to pár minut.) Až negativní pocity a reakce vymizí, a vy jen budete opakovat tuto větu, aniž by to ve vás cokoliv vyvolávalo, "vyčistili" jste tuto negativní myšlenku ze svého podvědomí a její vliv zeslábne a vymizí. 

 

Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 24. 7. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 23. 7. 2020

Odpovědět
Svata
Svata 23. 7. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 019
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.