Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 26. 7. 2017
Líbí se mi

Spokojená matka - šťastné dítě aneb děti jsou naše zrcadla

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 26. 7. 2017
Líbí se mi
Spokojená matka - šťastné dítě aneb děti jsou naše zrcadla

Spokojená matka - šťastné dítě aneb děti jsou naše zrcadla

Zrcadlo odráží náš reálný obraz, ale současně v něm každý vidíme něco jiného. Jde o náš úhel pohledu. Většinou tam vidíme, to co vidět chceme. Někdy si připadáme ošklivé, jindy krásné, někdy unavené, jindy záříme. Zrcadlo nelže, vždy nám zobrazí náš momentální obraz, ale myslím, že více obraz duše než hmoty. A o tom to právě je.

Naše děti nezajímá, jak vypadáme, budou nás milovat krásné i ošklivé, zdravé i nemocné, ale to hlavní, co je pro naše životy důležité, budou nám zrcadlit naše životní nastavení.

Matka je tím, s kým je dítě spojeno od samého začátku, a tak tatínkové prominou, je nejdůležitějším člověkem pro každého z nás. Už v prenatálním stádiu vnímáme rozpoložení své maminky a máme 9 měsíců na to ji dobře poznat „zevnitř“. Po tuto dobu je její energie i naší energií, proto to naladění po zbytek života. Funguje to obousměrně, každá matka, pokud je vnímavá a naladěná, bezpečně pozná, co se děje s jejím dítětem a to i na dálku.

Pro naše životy je určují ta první etapa. Potřebujeme pro svůj rozvoj spokojenou matku. Ta může být spokojená, pokud má fungující vztahy a pokud je uspokojená i profesně (tou profesí může být i péče o domácnost). Zní to jednoduše, že? A ono to ve své podstatě jednoduché je, jenže….

Dojít na své cestě ke spokojenosti ve všech oblastech života je mnohdy cesta na celý život. A tak být hned v úvodu dospělého života vyrovnaná a spokojená, je velmi vzácné nastavení. Je to však možné.

Být matkou, je jedna z nejkrásnějších a současně nejnáročnějších rolí v životě. Je třeba mít na paměti, až budeme padat pod tíhou mateřských povinností, strachů, křivd a klást si otázku, kde jsme udělaly chybu, že je to v nás. Předali jsme našim dětem svůj strach, měly jsme přílišná očekávání nebo naopak jsme nebyly dost důsledné. Prostě oni jen zrcadlí naše nastavení.  

Naším úkolem je dětem zabezpečit bezstarostné dětství, v období puberty je naučit povinnostem a řádu věcí a na prahu dospělosti pomoci postavit se na vlastní nohy a pak je pustit do světa! Toto je také velmi důležité, protože jinak budou mít přistřižená křídla a nebudou samostatné bytosti a budou nám stále zrcadlit naši nevíru v ně. Naopak samostatný jedinec je naší radostí a už nepotřebujeme žádná potvrzení. Stáváme se partnery, i když to křehké pouto mezi matkou a jejím dítětem přetrvá až do konce našich dnů a budeme si ho hýčkat jako poklad nejcennější.

A až dojdeme do bodu, kdy uslyšíme od své matky, já jsem tak šťastná, že ty jsi šťastný/šťastná, je to nevýslovná krása a velké uznání, že jsme pochopili o čem je život a ona si může spokojeně oddechnout, že se jí to přes všechna úskalí povedlo. Zrcadlo je čisté jako nikdy předtím.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 28. 7. 2017

někdy to dá práci

Odpovědět
matejm
matejm 27. 7. 2017

Ne vzdy je to jednoduché

Odpovědět
k.eva
k.eva 27. 7. 2017

Odpovědět
sipeji
sipeji 27. 7. 2017

Souhlasím, i když u nás je to trochu jinak, já mám dvě dcery, jedna je neustále veselá, usměvavá, srdečná, druhá skoro nemluví, je přecitlivělá, špatně navazuje kontakty a přitom jsou to děti jedněch rodičů,které jsou vychovávané tou samou matkou

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 308
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.