Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 11. 2018
Líbí se mi

Splněné novoroční předsevzetí: Jak psát deník a vydržet u toho?

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 11. 2018
Líbí se mi
Splněné novoroční předsevzetí: Jak psát deník a vydržet u toho?

Splněné novoroční předsevzetí: Jak psát deník a vydržet u toho?

Deníkové zápisky dělají náš život lepším: jsou skvělou relaxací a terapií ve chvíli, kdy je píšeme, a obrovskou radostí, když se k nim po čase vracíme, abychom si v nich četli. Jestli máte v plánu začít si psát deník, určitě se vám bude hodit několik vychytávek, jak u psaní vydržet nejen pár dnů, ale třeba měsíce nebo celé roky. 

Pište málo

Deníkový záznam nemusí být román. Nemusíte psát každý den stránku, stačí zapsat si jednu větu. Třeba nejpodstatnější událost dne, kolem které se vám pak snadno vybaví den celý. „Zabere to pár vteřin, takže se to dá dělat skutečně denně a nebudete vynechávat, což je většinou první důvod k tomu, aby člověk přestal psát úplně,“ říkají novinářka Jana LeBlanc a ilustrátorka Martina Pavlová, dvojice autorek zápisníků ze studia Papírová Láska.

Vyberte si téma, které je vám nejbližší

Nesnažte se postihnout celý život, ale vyberte si téma, které je pro vás důležité, a na to se soustřeďte. Jana LeBlanc s Martinou Pavlovou vydaly například Zápisník radosti, kam si můžete zapisovat malé všednodenní radosti, Zápisník běžkyně, který skvěle poslouží jako tréninkový deník, Zápisník cestovatelky pro milovnice dobrodružství nebo Zápisník milovnice knih pro knihomolky. Vyberte si jeden a pište, co považujete za nejdůležitější.

Omezte se časem

Nastavte si budíka na tři nebo pět minut, pište a nedělejte nic jiného. Co zapíšete, to zapíšete a zbytek prostě – necháte být. Tři minuty zakomponuje do svého rozvrhu i ten nejvytíženější člověk na světě. „Navíc vědomí, že budete psát jenom tak krátkou dobu, vás motivuje, abyste to opravdu udělali. A naučí vás pekelně se soustředit,“ upozorňují Martina Pavlová a Jana LeBlanc.

Udělejte z toho příjemný návyk

A to tak, že si psaní co nejvíc přizpůsobíte tomu, jací jste. Máte tři minuty času ráno před odchodem do práce? V polední pauze? Odpoledne ve vlaku? Nebo večer před usnutím? Nechávejte si deník tam, kde se nejčastěji pohybujete, pořiďte si k němu propisku, kterou u něj vždycky najdete, vyzdobujte ho samolepkami, které milujete. Zápisník, co budete mít na očích, bude fungovat tak trochu jako připomínka, abyste psát nezapomínali a výčitka, když psát nebudete.

Představte si, jak se budete cítit za měsíc nebo za rok

Až svůj zápisník otevřete a najdete ho plný vzpomínek. Mimochodem, vyplněný může posloužit jako úžasný dárek. A když se vám do psaní chtít nebude, představte si opak – že ho za čas najdete v knihovničce úplně prázdný.

Nadělte zápisník jako dárek letos pod stromeček

Co určitě všichni víte, ale hodí se připomenout je, že papírové zápisníky a deníky patří mezi nejkrásnější a nejvděčnější dárky. Jana LeBlanc s Martinou Pavlovou navíc tvoří všechny produkty tak, abyste zapisovat mohli začít kdykoliv. Můžete tedy od nového roku, ale pokud to nestihnete (třeba proto, že Ježíšek k vám z nějakého důvodu dorazí později), dá se začít i kterýkoliv jiný den. A abyste dárky měly ještě o kousek vymazlenější, před Vánocemi pro vás autorky v internetovém obchodě FLER připravily speciální dárkové sady za zvýhodněné ceny, kde k zápisníkům získáte i originální doplňky: samolepky, tašky nebo obal na cestovní pas.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 29. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 10. 1. 2020

tak psaní deníku mě nikdy nelákalo...

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

ani mě ne, nikdy u toho nevydržím

hudlenka
hudlenka 22. 11. 2018

zajímavé, díky - já nejraději píšu na klábosnici, protože když ručně, za chvíli to sama po sobě nepřečtu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.