Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Katy.k
Katy.k
Vloženo 25. 6. 2019
Líbí se mi

Spletence lidských vztahů

Katy.k
Katy.k
Vloženo 25. 6. 2019
Líbí se mi
Spletence lidských vztahů

Spletence lidských vztahů

Přemýšleli jste už někdy o tom, jak moc jsou spolu lidé vlastně propojeni? 
A proč vlastně?
Jsou různé druhy lidských vztahů a propojení. Liší se intenzitou, druhem závazku, komplexností propojení. Často si lidé kladou otázku, proč nemůžou žít takový život jaký by chtěli, proč se musejí spokojit s tím, co jim život tak nějak přidělil? Proč nemůžou být opravdu šťastní?

Zrovna se ocitám uprostřed jednoho takového příběhu. Je to zvláštně zamotané, jsou tu zapojení lidé, kteří jsou si blízcí i vzdálení a to osobnostně, časem i prostorem. Postupně, krok za krokem rozplétáme a uzdravujeme vztahy minulé, současné i budoucí. Jednotlivé postavy tohoto příběhu se potkávají v různých časech a prostorech, mají jiné tváře a vlastnosti, jsou i nejsou to my. Prochází z minulosti přes přítomnost do budoucnosti a zase zpět. Ale i když se snaží sebevíc, nejsou svobodní, pořád je něco někde drží, poutá a vězní - dokud nenastane čas. Čas pravdy, poznání a zralosti. Dokud nenastane čas, kdy, budeme ochotni přijmout zodpovědnost za naše jednání, vztahy a životy – všechny.

Bůh, Život anebo chcete-li Univerzum, má nekonečné množství času a ještě více trpělivosti. Čeká, až nás přestane bavit lhát si do kapsy, až pochopíme, že manipulace, lpění, ani mocenské hry nikomu nic cenného nepřináší, až pochopíme, že jediné co má cenu je pravda. Pravda, která je prosycená láskou a porozuměním ke všemu kolem, ale i uvnitř nás. Až pochopíme, že jsme součástí něčeho mnohem mnohem většího než jsme my sami. Něčeho tak obrovského, moudrého a zároveň láskyplného, že ani není možné si to představit, natož to popsat slovy.

A pak si zase někde přečtu motivační článek o tom, jak jsme dobří, jak máme život ve svých rukách. Ano, v rukách ho opravdu máme, ale úplně, úplně jinak. Už roky s lidmi krůček po krůčku rozplétám jejich životní spletence a čím dál více a s čím dál větší pokorou a úžasem děkuji za to, že tomu mohu být přítomna. Všechno je tak snadné, pokud nastal ten správný čas. A naprosto nemožné dosáhnout čehokoliv, pokud nenastal. Paradoxem je, že klíč k tomu, kdy a jestli vůbec nastane ten pravý čas, je v našem nitru. Poukazuje na to tolik významných bytostí, bájí a duchovních příběhů všech dob, že je to už naprosto zprofanované, ale je tomu opravdu tak. Není potřeba poslouchat ničí rady ani návody na život a už vůbec se jimi řídit. Jde jen o to naučit se porozumět sami sobě a svému životu. Poznat, kdo opravdu jsme a realizovat se v našem životě. Prostě žít! Je i není to prosté, ale je to zároveň ta nejpřímější cesta ke štěstí, kterou se můžete vydat.

Hledej království nebeské a všechno ostatní Ti bude přidáno.

A tak to opravdu je.

A věřte mi, že to ostatní je přesně to, o čem jste odjakživa v hloubi své duše tajně snili, ale báli se jen připustit, že by se to mohlo někdy uskutečnit a vlastně ještě mnohem mnohem víc. Možná, že už jste to dávno úplně zapomněli, nejspíš díky milosrdnému zásahu Vašeho pudu sebezáchovy, protože toužit po něčem co nikdy nemůžete mít je neskutečně zraňující a vyčerpávající. A pak najednou, najednou je to tu a je to skutečné a Vám přijde, že to snad ani nemůže být pravda. Pak si jen uvědomíte, že vlastně všechny ty roky hledání a bloudění stály za to, ale kdybyste si to mohli zkrátit třeba jen o rok nebo o měsíc, tak jdete do toho, protože není důvod se trápit ani o minutu dýl, než je nezbytně nutné.

A co vy? Jak dlouho ještě chcete zbytečně trpět?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 26. 6. 2019

Pěkný článek.

Odpovědět
Katy.k
Katy.k 26. 6. 2019

Moc děkuji!

Siraellen
Siraellen 25. 6. 2019

zatím jsem o tom nepřemýšlela

Odpovědět
Katy.k
Katy.k 25. 6. 2019

Tak to jsem ráda, že mohu přinést jiné úhly pohledu.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 594
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.