Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 24. 9. 2020
Líbí se mi

Sny o porodu a narození dítěte

Jana101
Jana101
Vloženo 24. 9. 2020
Líbí se mi
Sny o porodu a narození dítěte

Sny o porodu a narození dítěte

Jako u každého symbolu, i zde se promítá více významových rovin. Záleží na dalších okolnostech a detailech, které se objeví ve snu. Jen na základě celkového obsahu snu (a také životních událostí snícího, co právě prožívá, atd.) je možné rozhodnout, který význam je obsažen ve snu. Níže uvedené body jsou tedy spíše orientační, je třeba vybírat na základě celkového pochopení snu. Navíc se tato symbolika dotýká velmi jemných pochodů v nitru, které nejsou na první pohled tak patrné.

 

SNÍCÍ RODÍ: V životě "snícího" se "rodí" nový aspekt - něco, co předtím v životě neznal, se mu objeví v životě, s velkou šíří možností... Něco v životě "snícího" poroste (poměrně rychle), takže to bude v životě patrné. Je to něco jako zrození nového a šťastnějšího JÁ. Postupně se budou v životě objevovat nové schopnosti. Je také důležité si všímat, kam bude v reálném životě směřovat pozornost "snícího" (co nově upoutá pozornost, co nového nás zaujme a ohromí, atd.)

OBTÍŽE SPOJENÉ S PORODEM: Může znamenat naše pocity osamocenosti a zranitelnosti v současné době. Příčinou je, že se máme vyrovnat se svou vlastní existencí (možná jsme nebyli chtěni, nechtěli jsme se narodit, atd.). Může též znamenat náš současný strach ze smrti.

RODIT V BOLESTECH: S největší pravděpodobností to představuje tvůrčí proces v nás samých, kdy se doslova v bolestech "rodí" naše nové (zralejší) JÁ - a to je většinou bitva. To NOVÉ v našem životě se někdy rodí v bolestech.

RODIT Z ÚST: Představuje způsob, jak umožnit "vyšším životním silám", aby se v nás zrodilo něco nového... zároveň poděkování životu, že v nás nechává zrodit něco nového.

OPAKUJÍCÍ SE SNY O PORODU: Může jít o naši vnitřní (biologickou) potřebu mít dítě. Může také znamenat, že jsme velmi tvůrčí osobnost, a neustále se v nás "RODÍ" nové ideje, myšlenky, nápady, atd.

ZROZENÍ DÍTĚTE: Vidíme-li zrození, může to znamenat, že jsme svědky nějakého nového začátku a přeměny, kdy se v nás, v našem nitru, rodí nějaký nový aspekt bytí. Znamená to začátek nového způsobu života - ať už ve formě nějakého nového postoje, přístupu, naší nové schopnosti, či nápadu na nový projekt. Zároveň zaniká to staré (což může vyvolávat pocit bolesti).

- Také může představovat novou fázi zralosti, nový stupeň růstu (individuační, tedy sebepoznávací proces). Jde tedy o velké změny v životě, které probíhají po dlouhou dobu.

- Může také znamenat "nezpracované" bolestivé vzpomínky na vlastní zrození (traumata).

CHLUBIT SE NAROZENÍM DÍTĚTE: Nejspíše znamená, že máme potíže se zodpovědným rodičovstvím, a je na nás se s tím vypořádat a být zodpovědnější rodič, zaměřit se na důležité věci, atd.

 

PORODIT ZÁŘIVÉ/ZÁZRAČNÉ DÍTĚ: Zrodí se v nás to, co je v nás nejlepší. (V reálném životě se zabýváme hlubšími záležitostmi, což má vliv i na procesy v našem nitru.) Z nejhlubších psychických zdrojů v nás se zrodí něco nového, počátek budoucí zralosti. "Božské" dítě má mimořádný význam.

ZROZENÉ DÍTĚ: Představuje zrození "nového života" v nás, nově zrozenou celistvost v našem nitru. Dítě představuje naše nové nadání, nové možnosti, nový přístup k životu (něco vidíme jinak). Obsahuje hodně energie, které tím "zrozením" získáme. Něco nového v nás roste, nějaké nové a nadějné vyhlídky do budoucna.

- Rodí se v nás vnitřní zralost, větší oduševnělost, zralejší osobnost.

- Může také upozorňovat na potenciální možnost, že se v nás může zrodit něco nového.

 

Foto: Pexels

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 27. 9. 2020

Zajímavý výklad

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 9. 2020

Narození dítěte v rodině očekáváme každým dnem, ale sny o tom zatím nemám. Když se mi rodila dcerka, byli naši na nějakém zájezdu v Německu a tatínek mi říkal, že se mu zdálo, že rodím. A měl pravdu

Odpovědět
Jana101
Jana101 26. 9. 2020

Tak to držím palce. To byl hezký sen, nitro/Vyšší Já tatínka se dokázalo přesně naladit na skutečnost.

hudlenka
hudlenka 26. 9. 2020

jojo, tenkrát ještě nebyly mobily ani jsme neměli telefon, tak se o vnučce rodiče dozvěděli, až když se v neděli vrátili ze zájezdu. Rodila jsem v pátek v noci

Kahomar
Kahomar 25. 9. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 478
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.