Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 17. 9. 2020
Líbí se mi

Snové symboly: Číslo ŠESTNÁCT

Jana101
Jana101
Vloženo 17. 9. 2020
Líbí se mi
Snové symboly: Číslo ŠESTNÁCT

Snové symboly: Číslo ŠESTNÁCT

Číslo 16 znamená ztrátu jistot, ale jak uvádí C. G. Jung, toto číslo hraje obzvláště důležitou roli v procesu individuace (neboť se skládá ze čtyř čtyřek). 

Mytologie, I-ťing:

Šestnáctka je v mytologii symbolem pro varovné znamení, prolomení blokád. V čínském I-ťingu znamená "vzrušení, zdrcení".

Tarot:

V tarotu představuje šestnáctka kartu s názvem "Věž" - poukazuje na údajnou jistotu, která se začne náhle otřásat. Naše přesvědčení a životní zásady, jistoty v zaměstnání i ve financích, přátelství a osobní vztahy se mohou stát bezvýznamné a těsné. Vytrácí se pocit jistoty a bezpečí, dochází k nějakému "rozvratu". 

Někdy může naznačovat náhlý a opravdový "záblesk" ducha, což způsobí rozpad starého systémuZtrácíme staré jistoty, takže zprvu považujeme tyto náhlé změny za katastrofu. Později však zjistíme, že jsme byli zbaveni staré zátěže

Poukazuje na vytržení z příliš stísněných poměrů v zaměstnání nebo z ustrnutí, což může vést k volnějším podmínkám pro náš rozvoj. Může jít o výpověd v práci, zánik nějakého podniku, projektu, zklamání - celkově však jde o "únik z vězení", osvobození

 Nenadálé, zdrcující poznatky, které otřesou našimi dosavadními pevnými přesvědčeními, představami či obrazem světa. Tyto nepříjemné poznatky (zlé předtuchy), které jsme předtím potlačovali, se derou do našeho vědomí a ničí utkvělé představy a jistoty. Tato životní fáze však vede k osvobození.

 

Foto: Pexels

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 19. 9. 2020

velmi zajímavé, často na mě tyto věci ale nesedí

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 17. 9. 2020

zajímavé

Odpovědět
Jana101
Jana101 17. 9. 2020

díky

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 159
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.