Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 16. 12. 2016
Líbí se mi

Slunci se vrací jeho síla. Zimní slunovrat a jeho oslavy se blíží!

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 16. 12. 2016
Líbí se mi
Slunci se vrací jeho síla. Zimní slunovrat a jeho oslavy se blíží!

Slunci se vrací jeho síla. Zimní slunovrat a jeho oslavy se blíží!

Zimní Slunovrat proběhl dnes, 21. prosince v 11:45 hodin. Slunce se v tu dobu dostává na nejnižší bod své dráhy. Od tohoto okamžiku opět přibývá světla, noc se krátí. Proto je tento den od pravěku slaven jako zrození světla.

 

Na začátku byli Pohané

Po staletí slavili křesťané pouze 6. leden – Kristův křest. Ale ve snaze oslabit právě pohanské oslavy Slunovratu, ho přesunuli ve čtvrtém století n.l. na dnešní datum Vánoc. Pohanské zimní oslavy byly spojené s cyklem přírody a dávaly tedy mnohem větší smysl. Slunovrat se slavil vždy před energetickým vyvrcholením.

 

Vraťme se k jásavé energii

Jak píše Jan Bílý ve své knize Živoucí kruh: „Pokud slavíme svátek, který je postaven na úplňku nebo na určité pozici Slunce až po tomto datu, je to – promiňte mi to srovnání – jako kdybyste po několika (mužských) orgasmech chtěli uspořádat párty. Ta jásavá, dynamická a živoucí energie vám (pravděpodobně) bude chybět.“ A přesně tak v dnešní době slavíme Vánoce. Vždy až několik dní po Slunovratu. Není tedy divu, že se z našich Vánoc stal svátek obžerství a konzumu.

 

Strojení stromu jako rituál

Uvědomme si sílu přírody a vnímejme svátky, které přicházejí jako dobu světla. A v tom nám ideálně pomůže například původně pohanská tradice, strojení stromku. Víra v sílu tohoto rituálu, který přivolával světlo a život, byla velmi silná. Strom Života, zdobený posvátnými symboly nesmrtelnosti a moudrosti – jablky a ořechy. Poděkujte svému stromečku, který vám bude zdobit domov. Zdobte ho se záměrem. Třeba aby přinesl světlo a krásnou láskyplnou energii do vašich obydlí.

 

Mocná síla tradic

Pokud do všech zvyků, které se na Vánoce dodržují, vrátíte sílu rituálu, uvidíte, že se svátky stanou posvátnějšími. Například zapalujme svíčky jako symbol slunce. Všemi rituály zimního slunovratu či Vánoc dáváme najevo úctu k přírodě a její moci, která nám dala život. Nedovolme tedy, aby se z těchto zvyků a tradic stala pouze prázdná gesta. Nejdůležitější je si uvědomit právě to, co vánočními gesty a rituály vyjadřuji. 

 

Milé ženy, užijte si oslavy Slunovratu a Vánoc. A přeji vám, ať ve vás zažehnou posvátné světlo! 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 10. 1. 2017

Nádherné

Odpovědět
Glady
Glady 28. 12. 2016

super

Odpovědět
Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o. 30. 12. 2016

Verka.Tm
Verka.Tm 26. 12. 2016

Odpovědět
Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o. 27. 12. 2016

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 714
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.