Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

GÁBINA ŽENA S.R.O.
GÁBINA ŽENA S.R.O.
Vloženo 24. 4. 2013
Líbí se mi

Slaďuju, slaďuješ, slaďujeme!

GÁBINA ŽENA S.R.O.
GÁBINA ŽENA S.R.O.
Vloženo 24. 4. 2013
Líbí se mi
Slaďuju, slaďuješ, slaďujeme!

Slaďuju, slaďuješ, slaďujeme!

Blog o tom, jak se slaďuje práce a rodina v Čechách

Musím se přiznat, že jsem o tomto blogu přemýšlela hodně dlouho a ještě i teď, po prvních napsaných slovech, nemám jasno, jak má a jak bude vypadat. To možná záleží tak trochu i na vás, čtenářích a čtenářkách, o čem a jak si tu budeme „povídat“. A tak bych vás ráda poprosila, staňte se aktivním spoluautorem blogu "SLAĎUJU, SLAĎUJEŠ, SLAĎUJEME" o tom, jak se slaďuje práce a rodina v Čechách (ale i za hranicemi). Za vaše názory, postřehy a reakce budu moc ráda!!!

Každopádně, pokud se nám podaří se přes tyto prvotní rozpaky přenést, a já věřím, že po několika pokusech (desítkách nebo stovkách? ) se nám to povede, ráda bych na tomto blogu s vámi sdílela své zážitky a možná i zkušenosti z mých slaďovacích aktivit, kterými se pokouším dostávat svůj život, svou práci a svou rodinu do, pro mě, potřebné rovnováhy. Někdy jednoduše a s lehkostí, někdy to trochu „drhne“, ale to zná každý a každá z vás, ať už kloubíte roli rodiče s rolí zaměstnance a partnera, nebo roli prarodiče a rodiče nebo sportovního nadšence a milujícího syna nebo dcery, nebo jakoukoliv jinou roli.

Slaďování rodiny, práce a osobního života je otázkou, která zajímá čím dál víc jak laickou tak odbornou veřejnost a začíná být v dnešní době relativně módní záležitostí. Ale tady stoprocentně platí, že co je módní, nemusí být vždy laciné a povrchní a jen tak na oko. Naopak, pokud tento trend budeme následovat, mnohem víc získáme, než ztratíme.

Kdo z nás by nechtěl žít svůj život bez stresů, úzkostí a tlaků, v pohodě a spokojenosti sebe a své rodiny a taky svého šéfa a svých kolegů a možná i své lékařky a určitě svých sousedů a řidiče autobusu, co s ním každé ráno jezdíme a pokladní u nás na rohu a určitě svého psa, který na nás každý večer věrně čeká u dveří. A přiznejme si, seznam ještě zdaleka nekončí, že? Já vám tu ale prozradím jedno „tajemství“, které jste už určitě mnohokrát slyšeli na různých místech, a možná už také sami vyzkoušeli a poznali. Já o něm každopádně vím díky své zkušenosti, špatné a po ní dobré.

Všechno začíná a také končí u nás samotných. Není to ani sobecké ani samolibé a už vůbec ne „klišé“. Já jsem strůjcem svého života a do jisté míry i svých blízkých, svého okolí a své práce. Já vnímám, já cítím, já reaguji, já akceptuji a taky já neakceptuji, já nechci, já neumím. ALE HLAVNĚ – JÁ JSEM…tady to všechno začíná.

A tady, pro dnešek, já skončím. Ale předtím pro vás mám jeden osobní úkol. Je to taková hra pro jednoho, docela zábavná a dost poučná

Vezměte si papír, tužku a kafe, v klidu se posaďte a napište seznam 10 (pro začátek stačí) označení – Kdo jsem – až budete seznam mít, vyškrtněte všechna označení, s kterými se můžete v klidu rozloučit a nechte jen ta, bez kterých už byste to nebyla vy a nemohla bez nich žít. A buďte upřímní, čím jste a čím opravdu chcete být, je jen VAŠE osobní otázka.

Tady je pro představu můj seznam:

KDO JSEM: 

 •           Žena
 •          Máma
 •          Dcera
 •          Manželka
 •         Studentka psychologie
 •         „Majitelka“ zajímavé, smysluplné a obohacující práce
 •          Aktivní účastnice hodin Zumby
 •          Nejlepší kamarádka
 •          Fanynka Tomáše Kluse
 •           Milovnice tance
 •   .....

Tak co je pro nás v životě opravdu důležité?

Pište mi své seznamy a myšlenky, budu se na ně moc těšit a zase někdy…

 

Gábina

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 6. 9. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 28. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 6. 7. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 6. 5. 2020

Pěkné

Odpovědět
janys13
janys13 30. 4. 2020

Taky souhlasim

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 048
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.