Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JANE H.
JANE H.
Vloženo 25. 8. 2016
Líbí se mi

Skákejte radostí!

JANE H.
JANE H.
Vloženo 25. 8. 2016
Líbí se mi
Skákejte radostí!

Skákejte radostí!

Co tam budeš dělat? Budeš o dovolené pracovat? Jsi normální? Jedeš sedm dní v týdnu, tak si užij relax a nejezdi do školy. VYPNI!!!

To je málo z toho co jsem slyšela.

Každopádně já jsem holka tvrdohlavá a hlavně dám na svou intuici, která mě prostě nikdy nezklamala.

Po mnoha letech jsem se rozhodla, že opět pojedu na letní školu slovinštiny. Ano, jazyka, kterým nemluví tolik lidí a mě láká a baví. Doplním jen, že tam mám mnoho přátel a studovala jsem diplomacii a diplomka o Slovinsku u mě byla jasná věc.

K čemu ti to bude? Proč budeš v létě sedět ve školní lavici, psát písemky a úkoly?

Prostě proto!


Na jaře jsem šla za šéfovou a ptala jsem se jí, zda mi povolí delší letní dovolenou. Tím, že to hlásím předem, můžeme se na to připravit. Sděluji, že pojedu jen, pokud mi vyjde stipendium, protože je to finančně náročné i tak, letenka , ubytko....skoro jak cesta za exotikou 

Díky tomu, že velvyslanci čtou můj blog (já si toho pánové opravdu vážím) jsou nadšeni a píší mi doporučující dopis a já hrdě odesílám životopis, motivační a doporučující dopis. První krok splněn. 

Koncem června přichází email  stím, že mám stípko. Hurá, poletím!

Zařizuji dopravu, bookuji ubytko a hlavně doslova rvu věci do kufru. Proč já se neumím balit a všechny návody jsou mi k ničemu, protože já potřebuju jiný věci a všechny nutně  Vtipy o tom, že mi stačí pár triček a kraťasy, které vůbec nenosím a spodní prádlo, plavky....to mě neuklidňuje. Přeci jen čeká nás bohatý program včetně uvítacího večera a já tam nebudu se svejma hnusnejma nohama v nějakých šortkách, že? . Letím do vedra, tady je skoro dvacet, tam je přes třicet. Makeup, dámy, nechávám doma. Minimalizuji kosmetiku na řasenku,  "bíbíčko", odličovací ubrousky  a lesk na rty.

Den D. Jedu směr letiště a až tam začnu být nervózní, když slečna přede mnou řeší, že její kufr má trošku nadváhu. Projdu? ....uf, jsem půl kila pod limitem a pokračuji ke gatu. Jupííí.

Sedím v letadle a užívám si hodinku letu.

Jsem tu. Čeká na mě kamarád a jedeme směr Koper. Jdeme ještě na vínko a při otázce, zda chceme jídelní lístek v angličtině, na mě kámoš spiklenecky mrkne, že ne. Realita a slovinština začíná! Dobrodošla -vítej!

První den a já se jdu registrovat na univerzitu. Velkou, novou, prostě WOW. Následuje ústní zkouška (proč jsem se nestihla připravit?) a pak písemný test, který je kíčem k tomu, aby nás profesoři rozdělili do skupin. I tak nejsem dávno začátečník.

Jdeme do školy....

Vstávám každý den v sedm ráno s nadšením. Do postele se dostávám kolem půlnoci a každý den si užívám naplno.

Jsou tu studenti všech věkových kategorií a národností a trošku závidím těm mladším, jaké dnes mají možnosti, mají totiž prázdniny a mohou si dva měsíce užívat, vzdělávat, cestovat se atd. Chci bejt mladší!

Poskytuji rozhovor do místního rádia, potkávám fotografku Galinu, která mě blejskne pár fotek na můj blog do outfit článku i tady stíhám psát a být, jak říká moje kolegyně trysko myš či multifunkční robot.

Miluji večerní procházky po nábřeží, kalamáry i ty velké kopečky sladoledu-zrmrzlina.  Dober dan, kako si? Jo, mě tu  je prostě fajn.

Jsem tu šťastná a jestli  je mi někdě báječně, je to tady....česká holka, bez slovinských kořenů, která hltá každou lekci, workshopy a jde i na hodinu zpěvu a zpívá ve sboru, který tu při škole vznikl.

Léto jak má být. Jedu na plnej plyn, necítím únavu. Chodím plavat a v polední pauze sedím na nádherním náměstí Titova trgu a dávám si výborné kafčo jen za euro. Vychutnávám si pohodu i ten přímořský vánek.

Utíká to rychle....a blíží se poslední den. S malou skupinkou máme záverečné „pěvecké“ vystoupení a pozor, zpíváme slovinské lidovky  a nakonec, ten kdo napsal test získává certifikát o zkoušce ze slovinštiny.

 

Skáču radostí, protože já tu zkoušku zvládla! Mám mezinárodní diplom!

A VY?

Víte co, bud´te tvrdohlaví, dejte na svou touhu, jděte si za svým snem a přáním ať je to studium čínštiny, skok padákem nebo cokoliv jiného, UDĚLEJTE TO. Žijete jen jednou! Skákejte radostí!

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 5. 2. 2020

super

Odpovědět
janys13
janys13 7. 9. 2016

Krásné, gratuluji... A tiše závidím, taky bych chtěla být aspoň z poloviny tak akční...

Odpovědět
JANE H.
JANE H. 8. 9. 2016

Janys,..je to neco za neco...aktivni dovolena ale ja to jinak neumim.

Moni82
Moni82 27. 8. 2016

Gratuluji

Odpovědět
JANE H.
JANE H. 28. 8. 2016

hudlenka
hudlenka 26. 8. 2016

Paráda, gratuluji

Odpovědět
JANE H.
JANE H. 28. 8. 2016

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 783
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.