Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Kateřina Šlimarová
Vloženo 14. 5. 2020
Líbí se mi

Silver šampon pro blond vlasy

avatar
Kateřina Šlimarová
Vloženo 14. 5. 2020
Líbí se mi
Silver šampon pro blond vlasy

Silver šampon pro blond vlasy

Proč vlasy žloutnou? A jak odstranit tyto nežádoucí teplé tóny?

Každá blondýnka nám dá jistě za pravdu, že krásná blond barva stojí spoustu úsilí a neustálou péči. Naštěstí už na trhu existuje mnoho přípravků pro oživení nebo neutralizaci blonďatých pramenů. Jedním z nich jsou silver šampony. Tento šampon by měl být povinnou výbavou každé blondýnky, která si chce udržet krásnou barvu až do další návštěvy salonu.

Proč vlasy žloutnou?

Ze začátku to bude trochu odbornější, ale jen trochu. Nebojte. Možná se vám to bude zdát divné, ale všechny barvy vlasů mají uvnitř jako základ teplé tóny. Možná je neuvidíte zvenku, ale jsou tam. Při zesvětlování se pak často objevují tyto nechtěné teplé tóny (u tmavších vlasů červené až mosazné tóny, u světlejších vlasů zlaté až žluté tóny). U tmavších vlasů je výskyt teplých tónů obzvlášť pravděpodobnější, protože obsahují vysoké množství feomelaninu. Není to moc lichotivá barva, což je důvod, proč kadeřníci obvykle po barvení používají neutralizační toner.

Ale to není vše. Bohužel. Barvené vlasy se totiž rády vracejí zpět k té mosazné žluti. V létě to bývá úplně nejhorší. Slunce, vzduch, smog, chlór, slaná ani tvrdá voda jim vůbec neprospívá. To vše působí na blond barvu nepříznivě a vlasy postupně získávají nežádoucí teplý nádech. Tento proces je odborně nazýván oxidace. A proto, i když od kadeřníka odcházíte s dokonalou ledovou blond, nezůstane vám taková napořád. Je tedy důležité o barvu správně pečovat a prodloužit její životnost, co nejvíce to jde. A právě fialove samony, což jsou takové "malé tonery", mohou být tím zázrakem, který vám pomůže nad touto žlutí vyzrát.

Co je to silver šampon?

Hned na úvod bychom chtěli zdůraznit, že fialový a klasicky šampon není totéž. Neměli bychom si ho s ním tedy plést. Nedodává vlasům hydrataci ani výživu, a proto není vhodný pro časté mytí. Silver šampon je speciální druh šamponu, který má specifickou purpurově až temně modrofialovou barvu a používá se k odstranění teplých tónů ze zesvětlených vlasů. Tyto pigmenty jsou při mytí vlasů v malém množství absorbovány do vlasů a dodají jim chladnější tóny. Laicky by se dalo říct, že je to "šampon na žluté vlasy".

 

Jaký je Váš názor na Silver šampony?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 29. 6. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 28. 5. 2020

Super

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 18. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 15. 5. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 223
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.