Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vandiik
Vandiik
Vloženo 12. 11. 2013
Líbí se mi

Síla slova - 4. schod

Vandiik
Vandiik
Vloženo 12. 11. 2013
Líbí se mi
Síla slova - 4. schod

Síla slova - 4. schod

Slovo. Na počátku bylo slovo. Ač nechodím do kostela, tato pravda platí. Každý si ji vykládá po svém, ale funguje u všech stejně. 

Na tom, jaká slova volíme, záleží víc, než si uvědomujeme. Vše, co na světě existuje, co máme a co nemáme se rodí v myšlence, která je produkována slovem. Slovo vede k činu a čin vytváří skutečnost.

Vzpomeňme si na to, jak nám občas uklouzne třeba před kamarádkou: "jsem blbá, že jsem to neudělala, udělala.....". Až to budeme chtít zase někdy říct, vzpomeňme na sílu slova a řekněme: "Jsem dobrá, jsem skvělá, jsem úžasná.....". A my přeci opravdu jsme. Koho napadlo, že samochvála smrdí, tak by se možná měl zamyslet nad změnou směrem k pozitivnímu myšlení nebo zůstat u obligátní věty: "jsem já ale blbá....". Je to na každém z nás, jakou cestu si vybere.

Nejtrestuhodnější je snad to, když řekneme něco negativního o dítěti. Dítě je vlastně neustále utvrzováno v tom, že není dobré, není šikovné a v tomto přesvědčení vyrůstá....

Mám občas tendenci odmítat nové myšlenky někoho jiného. Okamžitě vybuchnu: "to nejde, to je blbost, nó, to určitě...." a podobné pitomosti mi létají z pusy jak vlaštovky z hnízda. Snažím se sama se sebou pracovat a držet se rady mého dávného učitele angličtiny: "thing woman before you speak"....to byla zlatá rada, které se bohužel ne vždy držím.....ale pracuji na tom .

Sílu našeho slova vnímají hlavně ti, na které mluvíme. Pokud něco slíbíme a pak to nedodržíme, klesá naše důvěryhodnost. Určitě si vzpomenete na řadu příkladů z vašeho života, kdy jste nedostali to, co vám někdo slíbil. My takové být nemusíme. Aktivní přístup k životu znamená, že buď řekneme "Udělám.....a tečka" nebo "bohužel, to nemůžu.....a tečka". Nesplněný slib je horší než jasné odmítnutí.

Chceme-li mít svůj život pevně v rukách, je třeba mít pod kontrolou naše slova.

Tak, milé dámy, držím palce nejen vám, ale i sobě a přeji vám, ať dobře volíte slova

Krásný den

Vandiik

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 8. 9. 2020

super.

Odpovědět
lemur
lemur 2. 8. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

:/

Odpovědět
Ovace
Ovace 30. 12. 2016

Důležité

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 732
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.