Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Soňa Mitra Pavlincová
Vloženo 22. 2. 2019
Líbí se mi

Sex je něco o čem se rozhodně nemluví

avatar
Soňa Mitra Pavlincová
Vloženo 22. 2. 2019
Líbí se mi
Sex je něco o čem se rozhodně nemluví

Sex je něco o čem se rozhodně nemluví

 Sex,  slovo vykřičené i potlačené.

Kdyby se objevil článek nebo "hanbatá" fotografie, několik  let zpátky, byl by článek okamžitě odstraněn. Jak krátká doba uběhla od toho, co to tak bylo? Není to víc než 30 let. A dnes ?  Je toho plný internet a vše je free, ale jak je to v našem nitru? Jak to bylo v našem dětství  ? Není to zrovna někde kolem 30 a více let, kdy jsme byly děti? 

K tomu to  článku mě inspirovalo sdílený jedné z žen,  po semináři Posvátná sexualita. Dnes je sexualita někdy až veřejná záležitost a cenzura minimální, ale tam někde u nás může být  zakořeněno cosi jiného, i když  by se to na první pohled nemuselo zdát podstatným,  může, právě toto být příčinou naší "brzdy". Různé prohlášení na téma sexuality, které v dětství  sem tam zaslechneme z úst rodičů, či jiných průvodců, kterým věříme, zakoření v nás a  i když na vědomé úrovní si myslíme, že to tak není, jsou tam někde v podvědomí hezky ukryté a čekají, kdy budou moci "promluvit".
 
To ne, to se nesmí.
 
A  jak asi  v tuto chvíli reaguje naše tělo. Úplně stejně jako když děláme cokoliv jiného co se nesmí. Pokud by jste se rozhodly, že něco ukradnete, celé tělo se svírá, protože to se nesmí, to je zakázané a důvod sevření je strach  Ale  když je něco zakázané, tak je to zakázané a když je něco neslušné, tak je to neslušné ať je to jakkoliv, tělo reaguje stejně. Mám li strach, sevře se a je jedno jestli jde o strach, že něco nestihnu, nebo, že  přijdu o život nebo strach z pavouka. Reakce těla je podobná, jen se projevuje v různé intenzitě. Možná  při čtení tohoto textu objevíte, že některé jsou vám  blízké, tak  sledujte svoje tělo, jeho reakce Vám možná napoví. 
 

 
Tak tedy slíbené sdílení: Celý čas až do semináře jsem měla problémy se sexualitou – už od doby dospívání. Po pár sexuálních zážitcích jsem se obalila energií, že sex je něco sprostého, něco co se dělá potmě, něco o čem se rozhodně nemluví a na co je lepší vůbec nemyslet. O nějakých opojných zážitcích v tónech vášně se u mě nedalo uvažovat ani omylem. Před seminářem jsem slovo sex, milovat, vášeň, slast nemohla ani vyslovit. Vůbec mi tato slova nešla procedit přes rty a připadala jsem si jako největší hanebnice.   I přes to, že jsem vždy při sexu „zatla“ zuby jsem pořád doufala, že najdu to, počem neustále moje nitro prahne. Že sex je něco víc než jen pohyby sem tam. Kvůli mému hledání něčeho „víc“ jsem nebyla schopná prožívat intimní chvíle s uvolněností, ale prožívala jsem je v křeči a se zaťatými svaly. Po intimním večeru s mým mužem jsem musela mít pár dní pauzu, protože mě celý spodek bolel od mé zaťatosti.
 
Našla jsem tu posvátnost sexuálního spojení muže a ženy 
 
Na semináři jsem našla to něco „víc“ – našla jsem tu posvátnost sexuálního spojení muže a ženy a zážitek, který můžu ze sexu mít. Je mi blaze...
 
 
 
Začala  jsem nacházet samu sebe 
 
Když jsem procházela jednotlivými tanci a postupně se uvolňovala v Tvém naprosto úžasném sledu kroků semináře, tak jsem začala nacházet samu sebe – ženu, s tělem za které se nemusí stydět, se sexuální energií, která mi dělá radost a potěšení, z vábení, které projevuji s ženskostí. Při spojení s mužem jsem uvolněná, takže moje frekvence intimního prožitku je klidně každý den a nejsem rozbolavělá,ale naopak uvolněná a nadšená.Zbytek textu najdete na www.cestyzeme.cz  v sekci reference, posvátná sexualita.
 
Tak co, jak je to se slovem sex máte, je  vykřičené nebo potlačené? 
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

je to normální

Odpovědět
avatar

Ano, to tak je, jenže nebýt toho ani by tu nebyl. Je to součást života, jen je buď potlačeno nebo naopak...

Odpovědět
Majina
Majina 25. 2. 2019

pre niekoho je toto slovo do dnes ,,tabu,, .

Odpovědět
avatar

Děkuji...prostě ze života a věřím, že takových žen je víc...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 914
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.