Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lenka Soukupová
Vloženo 30. 6. 2020
Líbí se mi

Setkávání žen v Ženském kruhu

avatar
Lenka Soukupová
Vloženo 30. 6. 2020
Líbí se mi
Setkávání žen v Ženském kruhu

Setkávání žen v Ženském kruhu

Ráda bych dnes psala o tom, proč jsem začala organizovat setkávání žen v rámci Ženských kruhů. No není to žádná věda, ani záhada. Prostě jsem cítila potřebu něco takového navrátit do našich životů. Dříve se ženy přirozeně setkávaly napříč generacemi při společné práci. V některých kulturách v rámci měsíčního cyklu v Červených stanech. Vnímala jsem, že tato pospolitost a vzájemné setkávání, sdílení, sesterství a podpora, v dnešní uspěchané době, ženám velice chybí. A tak vznikla ženská setkávání pod názvem Ženské kruhy. Tato obohacující a hluboká setkání připravuji ve spolupráci s Jana Šťastná.

Při těchto setkáních je velice důležitá důvěra a možnost sdílení vlastní zranitelnosti a tak setkání probíhají v malých skupinách. To nám umožňuje, aby takové setkání mohlo jít do hloubky a mohlo být léčivé. Jsem vděčná, že mohu být součástí těchto léčivých a silných okamžiků, které jsou plné vzájemné podpory, přijetí a důvěry.

I po všech těch dlouhých létech, kdy doprovázím své klienty na jejich cestě k sobě, ke svému srdci, mě stále fascinují ty nádherné okamžiky poznání, uvolnění a odpuštění, když si člověk konečně dovolí "spustit" své obranné mechanismy, kdy si dovolí otevřít své nitro a podívat se do hloubky sama sebe. Nepřestávají mě "hřát" ta "poznání a probuzení", když člověk uvidí a pochopí souvislosti a vlastní omezení, které jej izolují od sebe samého. Je to krásné a asi nikdy se mi to "neokouká". Jsou to okamžiky, které zasahují srdce všech přítomných. Srdce se otevřou a skupina prožívá nádhernou bezpodmínečnost a přijetí, které spousta z nás ve svém životě ještě nezažila. A to jsou přesně ty okamžiky, které mi dodávají sílu a které mě motivují a ujišťují v tom, že takovéto "akce" mají hluboký smysl. Budování vzájemné důvěry, přijetí a bezpodmínečnosti je to, co dnešní "nemocná" společnost potřebuje nejvíce. Důvěra, přijímání a bezpodmínečnost vede k laskavosti, vzájemné podpoře, sdílení, spolupráci, lásce. To je, dle mého názoru, cesta k vyléčení moderní společnosti.

Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 7. 2020

super

Odpovědět
avatar
Lenka Soukupová 1. 7. 2020

Jasper - třeba někdy pojedete kolem a přisednete si . I taková naše setkání jsou, nepředvídatelná a krásná ve své hloubce a nečekanosti. Díky Lenka.

Odpovědět
Jasper
Jasper 1. 7. 2020

Skvělé. Hned bych se přidala

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 1. 7. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 300
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.