Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Sen být moderátorkou

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 7. 7. 2020
Líbí se mi
Sen být moderátorkou

Sen být moderátorkou

Mám nové hobby a nejraději bych ani nešla spát. 

Jsem z jiného tisíciletí. Ano, narodila jsem se v tom minulém a jako malá holka jsem snila, že jednou budu pracovat v Českém rozhlase. Tehdy jiná rádia snad ani nebyla. Ale jak to bývá, nějak se to nepřihodilo a v ČRo nepracuju. Přesto si začínám sen o vysílání, a to rádiovém plnit. 

Přihodilo se totiž, že začínám o svém koníčku natáčet a vysílat podcasty.

Já? 

Ano, a začínám pomalu, protože se učím doslova za pochodu. 

Podcasty sama poslouchám už léta. Nakonec při úklidu a vaření jsou ideální, můžu si vybrat, co chci poslouchat, a nejsem závislá na programu žádného rádia. 

Jako spisovatelka na částečný úvazek ráda poslouchám podcasty o psaní knih, ale i o všem možném, a nějak mě včera napadlo, že bych namísto videí o svém psaní a knihách mohla jít cestou podcastů. V nich se nebudu muset trápit s překlepy, které se v noťasu šikovně schovávají, dokud stránku nepublikuju. A pak na mě mávají, abych je stále dokola opravovala. A taky se v nich nebudu muset trápit s tím, co na sebe, jako u videí. A že účes nic moc a že se musím nalíčit. V rádiu se tohle vše schová. 

Nakonec můžu klidně natáčet v pyžamu s vlasy v divokém culíku a s beďary.

A tak jsem si sedla, popadla mobil a dala se do prvního natáčení. Apka sem a apka tam. Ježiši, ono to chce na disk? A jak to pak vložím do PC? A hele, ono je to na sdíleném disku i v PC!!! Takže to nemusím už přetahovat? A kolik megabajtů se mi vejde na web? A má smysl platit Soundcloud? A mám to natáčet bez mikrofonu nebo s ním. Mám ho mít u pusy nebo stačí na klopě? A ta zapnutá lednička je v záznamu slyšet. A ten budík tam tiká... A tak dále, a tak dále... Doprčic, ten blázen na té motorce, co tady jezdí pro zábavu, mi zkazil celé audio...

Ještě další snad stovku problémků jsem řešila, až jsem si nakonec opravdu začala jednotlivé podcasty ukládat na vlastní webové stránky a potom je vkládám do blogu. Zatím je nechám tak, důležité pro mě nyní je se zaměřit na obsah. 

Také se musím naučit audio stříhat, protože první podcasty jsem natočila bez přerušování, ale občas mi nějaký ten přebrept uklouzl. Vyprávím čtenářům o sérii Rafaelova škola, chystám se jim nastínit všelicos kolem knihy, na co se mě často v emailech a zprávách ptají. Je léto, plány mám velké. 

Na první podcasty přišly reakce z obou stran. Nejen ty příjemné od čtenářek. Ale také trochu nevraživé od dvou "kolegů" autorů z facebokových skupin autorů. Ti mi potvrdili, co tak hezky formulovala Eleanor Rooseveltová, která řekla: "Dělej to, co ti radí tvé srdce, stejně tě budou všichni kritizovat." 

Takže mám nyní dva krátké podcasty a zítra namlouvám další. Už jsem hodila na papír krátkou osnovu a jsem zvědavá, co z toho nakonec bude. 

A jako důkaz, že jsem si svůj článek nevymyslela, tady máte odkaz na druhý podcast. Mimochodem, také musím vypilovat výslovnost. Nahrávka mi odhalila nedostatky v řeči. 

https://renatastulcova.cz/070720.mp3

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 15. 7. 2020

Odpovědět
Jasper
Jasper 10. 7. 2020

Super, přeji hodně štěstí ať se daří

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 7. 2020

Odpovědět
světlanna - Svět podle Světlany

skvělé!...držím pěsti,ať se daří!

Odpovědět
Renata Štulcová
Renata Štulcová 9. 7. 2020

Děkuju. Učím se teprve.

Maruš11
Maruš11 8. 7. 2020

bezva

Odpovědět
Renata Štulcová
Renata Štulcová 9. 7. 2020

Díky.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 527
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.