Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Sebelítost

Líbí se mi
Sebelítost

Sebelítost

 

Ano, ano … jsem to na obrázku JÁ, ale nenechte se mýlit, nevracím se z párty na Havajských ostrovech…  ale z poctivě českého večírku, kde se probírala témata všeho druhu …  znáte to…

 

Jedno téma se však neustále opakuje a mám dojem, že skutečně vládne v oboru psychologie furt!

Je to nespokojenost se životem při první vypité skleničce.

Otvírají se stará nedořešená témata, objevuje se sebelítost nad pomyslně rozlitým mlékem … jenže … žijeme teď … neustálé vytahování starých záležitostí nikoho nikam neposune.

Ano, můžete využít služeb psychologa, psychoterapeuta, který Vám pomůže k nějakému odblokování, přijmutí vlastních pocitů.

Ale zase TO ALE … je Vám třicet, čtyřicet i padesát a pořád se vymlouvat při jakémkoliv nezdaru na špatné dětství? Na ubližování či šikanu ve škole? Na zneužívání čehokoliv? (Teď se ovšem nebavíme o závažné trestné činnosti).

Jsme dospělí. Nejde neustále poukazovat na TO děsně špatné … zkusme si spíše vzpomenout na TO dobré. Že nemáte? Nevěřím… každý má i v těch nejsložitějších životních chvilkách světélko na konci lesa. Jen si ho možná tak neuvědomujeme, neboť naše myšlenky jsou zahlceny tím negativismem.

Zkuste se rozvzpomenout. Zkuste vnímat to hezké kolem sebe. Zkuste si koupit kafe do kelímku a posadit se na lavičku. Zkuste se dívat kolem sebe… na všechno to dění … a uvidíte, že nejste sami, že spousta lidí řeší podobné problémy.

Jsme lidé a k tomu živí. Svět kolem nás vždy zasáhne do našeho prostoru … Přestaňte se sebelitovat, přestaňte myslet negativně…

Najít smysl života můžete v každém věku.

Někdo si najde oblibu v cestování, turistice, pletení ponožek … jen nezůstávejte v té lítosti zavřeni doma. Čtyři stěny se změní v klec, kterou postupem času budete velmi těžko opouštět. Zakuklíte se. Sami. I když bude svítit sluníčko, u Vás bude pršet …

Negativní myšlenky, vzpomínky nás negativně ovlivňují. Nezbavíme se jich, ani to není účel, jsou součástí nás, našich prožitků a našeho vnímání sami sebe.

Jen je potřeba, se vší úctou a pokorou, je zavřít do krabice od bot, zavázat velkou mašlí a uklidit. Vyčistit si hlavu … nezapomínat, ale nežít s tím každý den.

Jsme dospělí a vymlouvat se na nepodařené dětství je dětinské…  Život si nastavujeme ranním probuzením a každý den máme nové možnosti. Prožívejte ho s láskou… Když budete mít chuť…vyplačte se, vykřičte se třebas na starého kocoura, který si jen zvedne hlavu a bude dál pokračovat ve svém blahobytném spánku.

Ale pak běžte nebo utíkejte …  se rozhlédnou a nadechnout.

První doušek vzduchu Vás obejme a popostrčí do nových dimenzí … neváhejte a nepřemýšlejte ... někdy velké přemýšlení moc škodí... běžte do toho!!!

Stáňa

koučka a lektorka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 25. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 8. 10. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 6. 10. 2019

Najít smysl života můžete v každém věku. Asi jsem už vše pochopila

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 173
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.