Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mirka VK
Mirka VK
Vloženo 19. 10. 2016
Líbí se mi

Sdílení, pravé přátelství a co to znamená?

Mirka VK
Mirka VK
Vloženo 19. 10. 2016
Líbí se mi
Sdílení, pravé přátelství a co to znamená?

Sdílení, pravé přátelství a co to znamená?

 Poslední dobou si velice často uvědomuji, jak moc si vážím lidí, které mám okolo sebe a jsou mi blízcí.  Mohu s nimi sdílet, mluvit o všem, máme podobné zájmy a podnikáme spousty úžasných akcí.

   Máte také okolo sebe takové lidi?

   Mnohdy si to ani neuvědomujeme, ale máme okolo sebe opravdu spousty lidí a tak si myslíme, že jsme úžasní a oni si nás váží. Pak se ale stane něco (třeba jen to, že jednou něco potřebujeme my, máme nějaké trápení a najednou se není komu svěřit u koho hledat oporu), prostě cokoliv a najednou nikdo z nich nemá čas nebo dělají, že nás neznají. Stalo se vám to už někdy? Nebo třeba to, že vám někdo neustále vyprávěl své problémy a jak jste mu je pomohli vyřešit, najednou jako by vás neznal? Už se ani neozve.

pratelstvi

   Kdo je vaším pravým přítelem? Ten komu můžete říci vše a neodsoudí vás. Pomůže vám se postavit na nohy, když na to nemáte sílu a je vaší oporou. Když se točíte v kruhu a nevíte kudy kam, zastaví vás a pomůže vám najít cestu. Neříká, co musíte a nesmíte, ale to co můžete nebo jaké má zkušenosti on. Není někdo, kdo vám vše odkývá. Je to ten, kdo vás vyposlechne, položí rozšiřující otázky a vy sami si na svou odpověď přijdete. Je to ten, který vás podporuje ve vašich snech a nezrazuje od nich. Ten, který se raduje z vašeho úspěchu společně s vámi.

imgp4786

   Kolik takových lidí máte okolo sebe? Zapřemýšlejte nad tím. Ale také i nad tím, s kým se za každou cenu snažíte udržet vztah a máte pocit, že už si dávno nerozumíte, ale pořád vás to něco táhne k tomu to ještě zkoušet a stále vycházet vstříc, zacházet za své hranice. Zkuste zapřemýšlet, co jste do vztahu investovali a co ten druhý za poslední dobu.

   Nemluvím o tom, že teď je třeba ukončit všechny vztahy a být někým jiným. Někdy se stane, že se ve vztahu na určitou dobu vzdálíte a poté zase přijde ten čas se přiblížit a rozumět si. Mluvím o tom, že když vám nějaký vztah dlouhodobě nic nedává a jen bere. Trápíte se tím a i po tom, co spolu o této situaci mluvíte, se nic nevyřeší.

   Je třeba dát prostor i novým lidem. Pak také můžete zjistit, že tím, že jste „ztráceli čas s těmi, kteří o vás již nestáli nebo jste si neměli, co říci“. Tento čas jste mohli věnovat sobě nebo někomu novému, se kterým máte daleko více společného.  Otevřete oči a rozhlédněte se okolo sebe. Přestaňte být zaneprázdněni díky vztahům, které vám již nic nedávají. Přijměte do svého života někoho nového. Najděte vztah, který se rozvíjí, ale i vy se díky němu rozvíjíte a posunete někam dál.

imgp5424

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 21. 10. 2016

Důležité

Odpovědět
Glady
Glady 20. 10. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 370
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.