Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 14. 1. 2019
Líbí se mi

Schováváte peníze do polštáře?

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 14. 1. 2019
Líbí se mi
Schováváte peníze do polštáře?

Schováváte peníze do polštáře?

Znáte ty pohádky o skrblících, kteří byli zamilovaní do svých peněz? Kteří by si nechali i koleno vrtat, jen aby nemuseli vydat jedinou korunu nebo cent? Myslím, že kačera Skrblíka známe asi všichni, pověstnou scénu z kreslené pohádky, jak se koupal v penězích. A já si vždycky při tomto tématu vzpomenu i na film Pošetilost mocných, kde Louis de Funés ztvárnil opravdu dokonalého skblíka a spořílka. Znáte ho? Je to opravdový ideál lakomce ????

A jak jste na tom s penězi vy? Jaký je váš vztah k penězům?

Jste typ člověka, který po výplatě zaplatí to nejnutnější, potom si něco dopřeje a na konci měsíce jeho účet zase zeje prázdnotou? Anebo se svými financemi umíte hospodařit?

Já jsem byla v ohledu správy peněz upřímně trošku lajdák. Nemám ráda tabulky a nějaké sáhodlouhé plánování. Jenže pár životních finančních lekcí mně přivedlo k tomu, že jsem svůj pohled docela přehodnotila. A řeknu vám, fakt je to lepší, když má člověk přehled ????

Asi každý ví, že peníze jsou kulaté, a proto se nám hodně lehce „rozkutálí“, pokud si je dobře nepohlídáme.  A aby se tak nestalo, je dobré každý měsíc ze svého rozpočtu oddělat jednu hromádku peněz stranou a tyto peníze poslat do světa. Ne utratit, ale poslat je vydělávat!

Peníze totiž, jak jsou kulaté, tak se můžou dokutálet zpět k vám. A protože mají peníze rády společnost, tak se vám rády rozmnoží (v dobré společnosti, pochopitelně) a vrátí zhodnocené i s kamarády zpátky.

Jak to udělat co nejefektivněji?

Vzpomínáte na dřívější doby, kdy se peníze schovávaly do polštáře, do slamníku nebo kamkoli jinam? Hezky se tam schovaly a ležely a spaly. Občas se k nim něco přidalo, občas je někdo ukradnul nebo zhořely. Každopádně, neměly moc možností pracovat pro vás, kamarádit se a přivést své kamarády až k vám!

A to je škoda, nemyslíte?

Naštěstí máme dnes, v době internetu a vyspělých moderních technologií, spoustu možností, kam peníze poslat, aby se s radostí (a ziskem) vrátily zase zpátky k nám. O bankovním účtu prosím nemluvím, tam nás to 0,5-1% zhodnocení moc nevytrhne.

Podívejme se spolu, kam můžete poslat peníze na zkušenou:

Dobrou variantou pro zhodnocení je ještě pořád stavební spoření a penzijní spoření, kde máte kromě úroku ještě zisk v podobě státního příspěvku, při spoření určité částky, dané smlouvou. Tak proč toho nevyužít?

Mnohem lépe na tom budete, pokud využijete investování do  podílových fondů, akciových fondů, nebo akcií či derivátů napřímo. Což lze samozřejmě provést a zainvestovat v dobré bance, např. Fio banka pořádá i kurzy investování zdarma.

Investice do diamantů

Zní to jako nedosažitelný sen? Ano, diamanty nejsou nejlevnější záležitost, nicméně mají trvalou, rostoucí hodnotu a mít uložené peníze v diamantu je i docela lákavá a zajímavá investice, nemyslíte?

Navíc společnost D.I.C., která působí na českém trhu již 13 let, vytvořila program pro investování, kdy pravidelnou investicí, začínající již na částce asi 1400,-Kč si můžete na svůj diamant „našetřit“ a jakmile dosáhnete požadované částky, diamant si u společnosti vyzvednete. Tento investiční program se proto skvěle hodí i pro drobné investory a  jmenuje se diamantová jistota.

Investujte a pomáhejte druhým

I takto se dá hezky efektivně spořit. Společnost Zonky nejen peníze pro půjčky poskytuje, ale dává i možnost drobným či větším investorům, aby pomáhali lidem svými penězi, investovali a měli jako investoři samozřejmě pro sebe zisk. Pokud se tedy stanete investorem u Zonky, můžete investovat již od částky 200,-Kč a získat zajímavé zhodnocení.

Investujte do sebe

Podle mého názoru je důležité umět investovat i do sebe. Pokud totiž zvyšujete své dovednosti a vědomosti, jste nejen lépe uplatnitelní na trhu práce, ale máte větší přehled, lepší pocit sami ze sebe a můžete třeba i dělat to, co vás baví a pohodlně z domu. Proto je třeba skvělou investicí nějaký zajímavý kurz či vzdělání, které může být i online zdarma ????

Už víte, kam své peníze vyšlete na zkušenou?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Daniela Labužíková 29. 7. 2020

Taky nechci, aby mi inflace peníze jen tak sežrala, a tak jsem si přes https://www.duofinance.cz/sporici-ucty-srovnani založila spořící účet, díky kterému se mi peníze alespoň částečně zhodnocuje.

Odpovědět
Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková 10. 8. 2020

Nejdřív jste tu psala o stavebním spoření a teď účtu ale máte pravdu, aspoň něco pro své peníze děláte

Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

šetřím jak to jde

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 15. 2. 2020

Vím, že se nevyplatí peníze nechávát ležet jen tak, a tak jsem si přes https://www.burinka.cz/stavebni-sporeni/ založila stavební spoření, díky kterému moje úspory alespoň trošku zhodnocuji.

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 7. 9. 2019

Schovávat peníze do polštáře je nesmysl. Peníze se musí točit a vydělávat další peníze. Pro toho, kdo se nebojí a trochu zariskuje je super investice do dluhopisů https://www.europaproperty.org/ . My tak investujeme už asi rok a je to super získání peněz a vlastně i náš koníček.

Odpovědět
Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková 16. 2. 2020

Myslím si, že fondy vám nepřinesou velký zisk, ale zase alespoň krásně eliminujete inflaci, navíc pokud máte i stavební spoření, jak píšete, tak máte krásně rozložené investice Ať se vám hezky daří a peníze rostou a přináší vám další

avatar
Kaya23 Header 12. 7. 2020

To je zajímavé a taky jsem o tom četla nějaké informace tady http://eu-fin.cz/dluhopis/ Ale pořád se dost bojím do něčeho takového jít. My tedy hlavně uvažujeme s manželem co s naspořenými penězi pro dceru. Zatím spoříme tak blbě pod polštářem, prostě přesně tak jak se tady nedoporučuje.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 769
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.