Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Sám sobě manažerem štěstí

avatar
Adéla Karlovská
Vloženo 22. 2. 2019
Líbí se mi
Sám sobě manažerem štěstí

Sám sobě manažerem štěstí

Čeho si užívám dnes?

Úcta, respekt a porozumění k sobě i druhým.  Vnitřní naplnění. Zodpovědnost vůči sobě i druhým. Krásné a šťastné vztahy. Smysluplná práce, která zahrnuje pomoc druhým. Vlastní hrdost avšak stále pokora a láska. Dostatek času a péče o sebe i rodinu.

Tak přesně toto mám konečně v životě i já a dále to rozvíjím sama v sobě i ve druhých.

Věnuji se osobnostnímu rozvoji a pomáhám druhým lidem nalézt sama sebe. Pořádám vzdělávací kurzy a semináře, které pomáhají rozvíjet osobnost a učí novému pohledu na člověka, jako taktového.

 

Jaká byla moje cesta?

Trvalo mi roky se k tomuto dopracovat a vím, že chci na sobě i nadále pracovat a objevovat, protože mi to dává smysl a velice mne to baví.

V roce 2010 jsem podlehla syndromu vyhoření. Nebylo to jen díky přepracování, honění se za cíli, za výsledky, za penězi, za dokazováním si a ujišťováním se, že si zasloužím své místo na slunci. Vyhořela jsem i proto, že můj soukromý život se zhroutil. Během pouhých 18-ti měsíců jsem zažila tolik změn a bolesti, což by vydalo na celý život. Svatba, smrt maminky, nová práce, dvakrát stěhování, rozchod a následný rozvod s manželem, odchod z práce a dlouhodobá nezaměstnanost, vlekoucí se nemoc a hospitalizace v nemocnici, vážné finanční problémy. Vrátila se i traumata z dětství, která se najednou dožadovala mé pozornosti a chtěla být řešena a to nejlépe ihned.

„Minulost je pitomina. Je čas se dívat do budoucnosti a vidět před sebou ten správný cíl.“

Henry Ford

 

Byla jsem ale zacyklena. Měla jsem velké bolesti na duši i na těle, které mne ochromovaly a znemožňovaly mi pracovat na sobě. Z bolesti jsem se však chtěla a potřebovala dostat ven, což mi ale způsobovalo jen další stres. Měla jsem pocit, že se propadám jen hlouběji a hlouběji.

Nesmířila jsem se se svou situací, naštěstí. Uvědomila jsem si, že v životě je čas, kdy musíme být moudří, ale také, že je čas, kdy musíme bojovat. A bojovat za svůj život a duši dává smysl. Bojovala jsem a nevzdala to. Vyžadovalo to však obrovskou odvahu postavit se svým strachům, obavám a minulosti. Zároveň mne stálo obrovské úsilí, čas a energii pracovat na tom, abych žila bez bolesti.

„Jsem hrdý na jizvy v mé duši. Připomínají mi, že mám intenzivní život.“

Paulo Coelho

 

Jak to pokračovalo?

Začala jsem číst knihy, navštěvovat kurzy, semináře, workshopy. Zkoumat, zkoušet a testovat různé psychosomatické metody léčby duše. Krok po kroku jsem začala vystupovat ze své zacyklenosti v bolesti a zármutku. Studovala jsem jednu metodu léčby za druhou. Některé mne příliš neoslovily a některé jsem si převzala do svého vlastního života a následně do své praxe. Ve svém studiu jsem neustala, stále objevuji zajímavé a obohacující informace.

Začala jsem rozumět sama sobě, druhým a především tomu, proč se mi to vše stalo tehdy a takovým způsobem. Dnes již chápu, že, i když to byla nesmírně velká a těžká zkouška, jsem ji potřebovala. Potřebovala jsem vystoupit ze své ulity a nahlédnout na svět, život, sebe i jiné lidi z naprosto odlišné perspektivy. Potřebovala jsem pochopit, kdo jsem, a kterým směrem mám jít. Potřebovala jsem pochopit, kde jsou mé hodnoty, ale i limity. Co je a není v životě důležité. Jak se sebou a druhými pracovat. Potřebovala jsem poznat, co jsou mé dary, které v sobě mám a mohu předávat druhým. A potřebovala jsem pochopit, že je bezpečné nechat minulost být takovou, jaká byla. Poučit se z ní, sledovat ji jako příběh, jako součást mého života, ale již se jí nenechat negativně ovlivňovat.

„Problémy jsou nevyhnutelnou součástí života. Očekávej je a až přijdou, drž hlavu zpříma, podívej se jim přímo do očí a řekni: "Jsem větší než vy, neporazíte mne." A jdi dál.“

 

Dnes jsem již vděčná za tuto nesmírně obohacující zkušenost. Jsem si jistá, že spousta lidí má podobný osud a také se jim podařilo se z něj poučit a naplňovat svůj život. Slabé chvíle byly, jsou a vždy budou, záleží však na tom, jak s nimi naložíme, jak se z nich poučíme, co si z nich vezmeme, a jak jim dovolíme, aby nás zlomily či naopak obohatily. Také bychom se neměli bát našich chyb. I ty jsou důležitým prvkem v našem životě a rozvoji a i za ně buďme vděčni.

Nechtěla jsem však zůstat jen sama u sebe. Skrz sebe jsem začala zkoumat i lidi kolem sebe a cítím, že mne pomoc druhým velice naplňuje.

Prostudovala, vyzkoušela, dozvěděla jsem se mnohé. A všechny informace a metody, se kterými pracuji i ve své praxi, chci sdílet s druhými, aby i oni našli svou cestu, harmonii, spokojenost, měli dostatek času pro sebe i rodinu a našli své štěstí.

„Osud míchá karty, hrajeme však my“.

 

Jak se stát svým vlastním manažerem štěstí aneb čemu všemu se naučit?

Kombinaci dovedností a schopností - sebe koučink i koučink druhých, efektivní práce s časem v pracovním ale i soukromém životě, sebe prezentace, komunikace v pracovním i soukromém životě, řeč těla.

Dále techniky, které pomáhají v osobní motivaci, sebereflexi a sebevědomí - motivace sebe i druhých, pochopení rozdílnosti charakteristiky osobností, každodenní všímavosti - mindfulness, poznání svých slabin a úniků - prokrastinace, meditace, jak se naučit soustředit se, jak řešit a předcházet konfliktům, jak se nestresovat, co se syndromem vyhoření a jak mu předejít, metody z Neurolingvistického programování, které pracují s energiemi v nás, jejich výhody a použití v běžném životě, čínská filosofie Feng Shui v prostředí a další.

 

Říkáte si: „To je moc, to sám/a nezvládnu“?

 

Jak JINAK Adéla pomůže?

Výcvikem „Manažer štěstí“, který je zároveň akreditovaným kurzem u MŠMT: https://adelakarlovska.webnode.cz/l/chief-happiness-manager-manazer-stesti/

Výcvik obsahuje mnoho světových technik z různých terapeutických okruhů, které se netýkají jen mluveného slova, ale i práce s tělem, s dechem a vizí. Techniky, které vám usnadní život a povedou vás cestou, jak neprolévat krev, být šťastný a úspěšný.

Harvardský psycholog Shawn Achor obrátil vzhůru nohama představu, že úspěch v práci vede ke štěstí, a ukázal, že to vlastně může být úplně naopak. Zjistil, že pouze 25 procent našeho pracovního úspěchu je předurčeno mírou inteligence. Celých 75 procent je ovlivněno úrovní optimismu.

Zdroj: Hospodářské noviny, Firmy zavádějí funkci manažerů štěstí. Zlepšují nábor a snižují fluktuaci zaměstnanců

 

Kdo je manažer štěstí?

Jedná o psychicky odolnou a vyzrálou osobnost, která svůj život žije v harmonii a v souladu se svou duší.

Ve firemním prostředí se jedná o charismatického a vyrovnaného lídra (self (já) manažera), jehož si vedení firmy i zaměstnanci váží tak, že dokáže ovlivňovat chod firmy a vztahy posunovat dopředu. Lídr, který má schopnosti a dovednosti vzbudit nadšení pro práci a udržovat pozitivní energii v týmu a společnosti.

Skutečným firemním manažerem štěstí se může stát pouze skutečný self (já) manažer štěstí.

 

O mě?  

Jsem koučka JINAK a pomáhám druhým s jejich osobním růstem.

Propojuji systematický koučink s metodami z Neurolingvistického programování, které propojuje naši mysl, tělo a energie, které jsou v nás. A zároveň propojuji koučink s energiemi, které nás obklopují pomocí filosofie Feng Shui, neboť Feng Shui se zabývá právě vztahem člověka, jeho životního prostoru v čase a energiemi, které jej obklopují a ovlivňují.

 

A proč JINAK?

Protože to dělám jinak. 

Jednoduché metody

Ukáži vám metody, které jsou snadné a ihned k použití v praxi.

Individuální přístup

Každý z nás je jedinečný, individuální. Každý z nás potřebuje jiný přístup. Naučím vás rozpoznávat základní osobnostní charakteristiky a jak s nimi pracovat.

Neurolingvistické programování

Naučím vás, jak propojit tělo, mysl, duši a energie, které máme v sobě, a které nás obklopují.

Autentické prožitky a vnímání

Co si člověk sám prožije, to má na něj větší efekt.

Komplexní řešení životní situace

„Už jen žít deset minut denně v souladu se svým snem představuje pokrok.“

Paulo Coelho

 

Webové stránky:

https://adelakarlovska.webnode.cz/

Pořádané kurzy:

Manažer štěstí / akreditovaný kurz MŠMT s kvalifikací Kouč

https://adelakarlovska.webnode.cz/l/chief-happiness-manager-manazer-stesti/

Já – Bohyně a můj vášnivý intimní život

Intimní svět ženy

Objevujte, zkoumejte, prohlubujte svou intimitu a sexualitu

Dobrým koučem k dobrému leaderovi

Koučink pro manažery s použitím NLP metod

Cesta sebepoznání

Pohrajte si s energiemi a vaším prostorem podle Feng Shui

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 007
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.