Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 8. 7. 2019
Líbí se mi

S Pražskými symfoniky zazpívá Renée Fleming k 30. výročí sametové revoluce

Eva K.
Eva K.
Vloženo 8. 7. 2019
Líbí se mi
S Pražskými symfoniky zazpívá Renée Fleming k 30. výročí sametové revoluce

S Pražskými symfoniky zazpívá Renée Fleming k 30. výročí sametové revoluce

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK pozval do Prahy hvězdnou americkou sopranistku Renée Fleming. Na koncertě, který se koná 9. července 2019, zazní pod taktovkou izraelského dirigenta Elli Jaffeho operní árie, ale také písně z operety či muzikálu. Společně s Elli Jaffem a Renée Fleming na pódiu Smetanovy síně Obecního domu Pražští symfonikové zahájí oslavy 30. výročí sametové revoluce, které budou pokračovat koncerty v následujících měsících a vyvrcholí v listopadu multižánrovým večerem s kapelou minus123minut.

Držitelka čtyř cen Grammy, americké Prezidentské medaile umění a mnoha dalších ocenění, Renée Fleming, má silný vztah k české kultuře. Ve světě je známá jako propagátorka Antonína Dvořáka a je takřka bytostně spojena s rolí Rusalky. Do Prahy byla pozvána již při příležitosti oslav 20. výročí sametové revoluce v roce 2009. Oslav se tehdy účastnil i Václav Havel, se kterým se světoznámá sopranistka setkala osobně.

Letošní kulaté výročí sametové revoluce přímo vybízí k zopakování zdařilé oslavy, u které nesmí chybět Renée Fleming s Rusalčinou árií Měsíčku na nebi hlubokém. Již jako devatenáctiletá s touto árií zvítězila v pěvecké soutěži a zamilovala si ji. Kromě zmíněné árie ale zazní například také píseň You´ll never walk alone z muzikálu Carousel, kterou zpívala mimo jiné při inauguraci prezidenta Barracka Obamy.

Renée Fleming v roce 2017 oznámila ukončení své kariéry operní pěvkyně a rozloučila se s publikem Metropolitní opery v New Yorku a od té doby se více věnuje recitálovým koncertům. Kromě toho přednáší o přínosech hudby pro vývoj lidského mozku, podporuje několik neziskových organizací, působí jako umělecká poradkyně v John F. Kennedy Center for the Performing Arts, dále je konzultantkou a členkou představenstva v Lyric Opera of Chicago a uměleckou ředitelkou programu pro mladé pěvce s názvem SongStudio při Carnegie Hall.

Slovo dramaturga Martina Rudovského

V roce 2003 se orchestr FOK setkal s Renée Fleming poprvé a její listopadové koncerty tehdy dirigoval Christian Benda. První z nich, který se konal 11. listopadu, pak americká sopranistka, jejíž prarodiče pocházeli z Prahy, věnovala prezidentu Václavu Havlovi. Ten také dorazil a po koncertě spolu do rána rozmlouvali o české národní identitě, o budoucnosti a také o náboženství. Renée Fleming se vrací k FOK 9. července 2019, aby zavzpomínala na Václava Havla a na 30. výročí sametové revoluce.

Přejeme všem zájemcům o koncert hezké hudební zážitky

Eva

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 10. 7. 2019

Krásné.

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 10. 7. 2019

Děkuji

gustawka
gustawka 8. 7. 2019

super

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 8. 7. 2019

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 752
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.