Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

H-Ellen
H-Ellen
Vloženo 5. 5. 2017
Líbí se mi

ROZHOVORY - (můj první) s Magdalenou Bergmanovou

H-Ellen
H-Ellen
Vloženo 5. 5. 2017
Líbí se mi
ROZHOVORY - (můj první) s Magdalenou Bergmanovou

ROZHOVORY - (můj první) s Magdalenou Bergmanovou

Magdalénu Bergmanovou jsem potkala před pár měsíci na charitativní akci Šaty pro krtka. Nešlo ji přehlédnout. Její charisma, zapálení pro věc, úžasné modely spolu s jejím až mateřským přístupem k modelkám – to všechno dohromady působilo geniálně a osobitě.

Musím připodotknout, že ses mi od prvního okamžiku velmi líbila, jak jsi tam poletovala mezi modelkama, upravovala a dohlížela na plynulý chod celé akce. Bylo vidět, že Tě to těší.....

 

fotografie fotografka

 

 Magdaléno - pro mne nezvyklé oslovení - Ty jsi ve světě módy už mnoho let pojem, jak ses dostala k vlastním návrhům oblečení?

 Nejdříve k tomu oslovení. Mám ho moc ráda Se mnou a profesí fashion designerky je to jednodušší, než si lze představit. Od malinka jsem inklinovala k výtvarné výchově a touze tvořit rukama. Začala jsem chodit do výtvarky v mém rodném městě Opavě. Pan učitel nám zadal téma výroba tisku na triko formou dlabání do linorytu. Tehdy jsem prožívala Sandokana, a tak vše bylo jasné. Namalovala a vyryla. Tisk a hotovo. Tento výrobek byl prvním spouštěčem mojí módní kariéry. Následovaly první přestříhané šaty mojí maminky (určené na ples) a podobně. Tohle všechno vedlo k podání přihlášky na SPŠT Brno. Během studia přišla revoluce a já mohla svobodně začít díky mojí rodině a její podpoře.

 

Co Ty a krajky? Jaký je Tvůj styl a Tvoje tvorba? A co v Tvém obchodě nenajdeme?

 Krajky dle mého patří ke svatebním šatům a lingerii. Já osobně je moc neprožívám, jsou však trendem dnešní módy. V malé míře bych je dokázala přijmout.

Můj styl je vytříbený – elegantní až minimalistický.

V mém showroomu zcela jistě nenajdete křiklavé barvy, složité střihy, průstřihy, umělé materiály a POLYESTER. Pak také špatnou náladu.

 

Ano, špatnou náladu jsem u Tebe ještě nezaznamenala. Naopak jsi vždy milá a usměvavá. Z čeho máš radost Ty? Co Tě kromě tandemu KONÍČEK PRACÍ ještě baví? Máš vůbec čas i na něco dalšího?

 Profesně i lidsky mám ráda úsměv mých zákazníků a jejich pocit štěstí. Takové to jiskření v očích. Ráda dělám ženy krásnější a činí mi to radost. Miluji Itálii a vše s ní spojené: moře, architektura, lidi, móda, obchody. Pobyt v ní - i když načas - mne plně naplňuje. Jsem tam šťastná skoro jako doma. Dokáži dlouhý čas jen tak sedět u sklenky a pozorovat lidi, obchodníky..... jak pracují, žijí, odpočívají......nabírám velkou inspiraci.

K otázce mého volného času. Nemám ho příliš, ale vše je otázkou priorit. Když je to důležité, čas si najdu, na svoje děti, rodinu či přátele. Ráda bych ještě zvládla nějaké studium.

 

Máš krásné a šikovné děti a chápavého a podporujícího manžela. Nechávají Tě v klidu, když Tě popadne tvůrčí múza?

 Moje děti jsou pro mne nejdůležitější bytosti. Ovšem někdy je moje práce na jejich úkor. A i z tohoto důvodu jsem delší dobu hledala asistentku, mladou dívku, která by byla taková jako já. Milující módu. A snad jsem ji našla. Mám ji Ve dvou zvládnu vše lépe a bude více času na vše. I na naše společné zákaznice a zlepšení našich výrobků a služeb. Moje děti jsou od malinka zvyklé, že máma pracuje a jsou velmi trpělivé k mojí práci. Oba podědili cit k módě.

 

Je skvělé, že jdou v maminčiných stopách. Kde všude tvoříš? Stane se Ti, že třeba jedeš autem a napadne Tě něco, co okamžitě musíš zpracovat? Nakreslit?

 Nejraději tvořím po ránu, po rozvezení dětí do škol. Přijdu do showroomu, nikdo nikde. Sama. Ticho. Klid. Tvořím. A pokud mne popadne múza během dne, popadnu tužku, můj papírový diář. Píšu, zaznamenávám, kreslím, fotím. Později se k tomu vrátím.

 

O Tvém papírovém diáři vím a je to v dnešní technické době skoro zázrak. Kromě toho máš osobitý i styl psaní a písmo samotné. Jako celá Ty

Děkuji Ti za naše historicky první povídání a rozhovor a přeji spoustu spokojených zákaznic.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 12. 6. 2019

Odpovědět
Glady
Glady 9. 5. 2017

Odpovědět
gustawka
gustawka 8. 5. 2017

Odpovědět
lemur
lemur 8. 5. 2017

Zajímavé a inspirativní.

Odpovědět
H-Ellen
H-Ellen 8. 5. 2017

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 340
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.