Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 19. 2. 2018
Líbí se mi

Rok psa

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 19. 2. 2018
Líbí se mi
Rok psa

Rok psa

Lunární kalendář se s tím naším nekryje, proto se například v Číně Nový rok slaví jindy – letos 16. února.

Právě začíná nadvláda nového znamení čínského horoskopu: Psa. Ten bude spolu s živlem země kralovat až do 4. února 2019 a pak bude vystřídán znamením Vepře.

Co vám zemský Pes přinese do života:

Znamení harmonie a uspořádanosti

Ve stručnosti se dá říct, že to s námi vypadá dobře. Pes je totiž znamením organizované a harmonické energie, přetváří neuspořádaný chaos a neklid na něco mnohem příjemnějšího a uklidňuje situaci. Těmito silami působí nejen na svět jako celek, ale i na jednotlivce. V následujících měsících byste se tedy měli dočkat jakéhosi duševního zklidnění a harmonie. Přestanete mít pocit, že vám neustále něco chybí, že něco nestíháte a musíte se za něčím hnát. Najednou zjistíte, že je vám dobře tam, kde jste.

To samozřejmě nenahrává velkým ambicím a novým projektům, ale spíše poklidnému rodinnému životu. Rok zemského Psa vás naučí zbrzdit a docenit přítomný okamžik. Víc si všímat toho, co je, než toho, co byste mít chtěli. Pracujte na rodinné pohodě a užívejte si, protože tento lunární rok k tomu přímo vybízí.

Lunární kalendář se s tím naším nekryje, proto se například v Číně Nový rok slaví jindy – letos je to dnes, tedy 16. února. Právě začíná nadvláda nového znamení čínského horoskopu: Psa. Ten bude spolu s živlem země kralovat až do 4. února 2019 a pak bude vystřídán znamením Vepře. Co vám zemský Pes přinese do života

Věrnost a empatie

Kromě toho je Pes symbolem věrnosti, což jen umocňuje aspekty zmiňované v předchozím odstavci. Rok 2018 bude proto obdobím stability: rodiny budou více zůstávat pohromadě, lidé budou méně odcházet ze zaměstnání a i ekonomická situace bude celkově stabilnější.

Pes také posiluje empatii a schopnost vcítit se do druhých, což snižuje potenciál bezdůvodných konfliktů a svárů. I jedinci, kteří mívají s pochopením bližních velké potíže, snáz porozumějí, co si lidé v jejich okolí myslí a co cítí. Spolu s vnímavostí rozkvete v tomto roce i intuice. Něco vám našeptává, ať dneska tam a tam raději nechodíte? Raději poslechněte.

 

Když se Pes spojí s živlem země, znamená to rozkvět intelektuálních schopností a touhu po sebezdokonalení. Ačkoli znamení Psa není příznivcem velkých změn a novinek, zároveň pozitivně působí na schopnost pamatovat si a přijímat informace. Rok Psa tak bude přát osobnímu rozvoji a osvojování nových dovedností – všechno to půjde snadněji.

S tím se pojí větší tendence uchylovat se do samoty a zkoumat vlastní nitro. Lidé pocítí určitou touhu stát se lepšími a nebude jim vadit občas strávit chvíli jen sami se sebou, aby si srovnali myšlenky i preference. Díky této introspekci však na povrch nevyhnutelně vylezou i kostlivci dobře ukrytí ve skříních. Může se proto zdát, že vám zkoumání vlastního nitra na první dobrou nic příjemného nepřináší, výsledek se ale projeví v dlouhodobém měřítku.

Na co dávat pozor

Přes všechny přednosti má znamení Psa také slabiny – například nezměrnou tvrdohlavost. Dávejte tedy pozor, abyste se nehnali za svou pravdou příliš zběsile a na svém netrvali zbytečně zarputile.

Následující rok vás také bude nabádat k jistému konzervatismu. Stabilita a harmonie mají svoje hranice a nesmějí se zvrhnout v zatuchlost a neochotu otevřít mysl a vyjít z komfortní zóny. V roce Psa se k poznávání nového budete muset dost nutit, tak na to vědomě myslete a nezabydlujte se příliš v jedné škatulce. Neznámé věci jsou pro Psa na první pohled špatné a odmítá je, popřete tedy tuto tendenci a novým zkušenostem naopak říkejte ano.

Posledním důležitým aspektem znamení Psa je jeho spravedlnost a poctivost, které během následujícího roku posílí ve všech lidech – i to bude změna k lepšímu pro celou společnost. Nic ale nepřijde samo a musíte na jejich podpoře tvrdě pracovat. Nebojte, Pes vám to trošku usnadní.

Více článků ZDE na mém blogu : http://www.zenysro.cz/kostmaruska/blogy 

 

 

 

Krásný každý den" Váš kouč Marie Kostelecká

 

 

www.mariekostelecka.cz

 

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu, spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 17. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 19. 2. 2018

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 19. 2. 2018

Siraellen
Siraellen 19. 2. 2018

Tak uvidíme

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 19. 2. 2018

Určitě to bude skvělé

sisinkaj
sisinkaj 19. 2. 2018

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 19. 2. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 176
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.