Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 7. 11. 2017
Líbí se mi

Robert Fulghum jako Opravář osudů.

evionka
evionka
Vloženo 7. 11. 2017
Líbí se mi
Robert Fulghum jako Opravář osudů.

Robert Fulghum jako Opravář osudů.

 

Robert Fulghum je americký spisovatel, unitářský pastor, filosof, učitel, zpěvák, malíř atd. Je to člověk mnoha povolání a schopností. Má několik vysokoškolských diplomů, ale mluví o sobě jako o samoukovi jehož něčemu naučila teprve škola života. Popularitu si po celém světě získal především svými knížečkami s drobnými úvahami.

Kromě toho, že čtyřikrát objel svět, tak se během svého putování konečně objevil i v našem královském městě Mělník. Nemohl mi udělat větší radost, protože zrovna jeho tvorba je skutečně šálek mého čaje a čtu je už více než dvacet let. No, možná i déle. Ve svých myšlenkách jsem s ním strávila mnohem více času než s kýmkoliv jiným a k  jeho knihám se neustále vracím. Je prostě úžasný.

Můj sen se s ním setkat se mi poprvé splnil minulý rok na jeho LiStOVáNí ke knize ,,Drž mě pevně, miluj mě zlehka.“ Zde jsem se přesvědčila, že je skutečný, stejně tak jako moje láska  k jeho tvorbě. Ta je věčná a stále sílí a při letošním pohledu na něj, tentokrát při Listování ke knize ,,Opravář osudu“, mi tak trošku připomněl Santa Clause. K podepisování svých knih se tentokrát dostal ještě před začátkem představení (opravdu tam byl nával), a jak tam tak seděl s bílými vousy a s červenou šálou kolem krku, tak mi to bylo jasné. Takový můj Ježíšek. Možná ani tak nezáleží na tom, z jaké země člověk pochází a jakou mluví řečí, možná je daleko důležitější, jakým směrem se ubírají jeho myšlenky a jak vnímá svět kolem sebe.

Možná, možná ne.

S projektem LiStOVáNí letos navštívil a navštíví 60 českých měst. Na samém začátku jsme viděli představení z knihy ,,Co jsem to proboha udělal?“  Program dále pokračoval jeho vypravováním jeho vlastních příběhů. Nepřijel sem totiž jen tak, přijel sem totiž zahájit kariéru bankovního lupiče a shání hráče do svojí hry. Kromě toho se nám svěřil se svým původem a to, že je pravnukem Járy Cimrmana a výsledkem géniovi jediné návštěvy ve státech. A to je ten důvod, proč se tak rád do Čech vrací.

A o čem vlastně je kniha Opravář osudů?

Čechoameričan George Novak přijede do Prahy, aby pátral po svých rodových kořenech. Zde přijme nabídku asi od kohosi neznámého (asi od anděla), že by měl opravovat lidské osudy. Má to několik podmínek, mezi tu nejdůležitější patří to, že nesmí měnit minulost. Najednou zjistí, že tím, že pomáhá jiným, pomáhá i sám sobě a neustále se zamýšlí nad otázkami po lidské podstatě a smyslu života.

,,Na zeď nad psacím stolem si George přilepil tento seznam:

Osud

Štěstěna

Karma

Kismer

Předurčení

Klika

Náhoda    

Svobodná vůle

Vůle různých božstev"

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 7. 11. 2017

velmi zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 843
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.