Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 2. 3. 2016
Líbí se mi

Řešíte negativní věci u jídla? Podívejte se, co to dělá s vaším životem!

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 2. 3. 2016
Líbí se mi
Řešíte negativní věci u jídla? Podívejte se, co to dělá s vaším životem!

Řešíte negativní věci u jídla? Podívejte se, co to dělá s vaším životem!

Představme si tradiční  nedělní oběd, jaký se odehrává ve většině domácností. Chvíle, kdy se většina členů rodiny konečně sejde a tedy i prostor pro řešení všeho, co se do té doby řešit  „nestihlo“. K tomu si ještě pustíme nějakou televizní politickou besídku. To znamená, že se u společného stolu probírají témata jako nedostatek peněz, průšvihy, politika a jiné, vysoce „ pozitivní“ věci.

A teď se podíváme, co to dělá  s mozkem – orgánem, který je zodpovědný za vnímání světa, což přímo ovlivňuje tvorbu naší reality.  Představte si, že jídlo je pro tělo a to, co se děje kolem jídla, potrava pro mozek.

 

Při jídle přijímá tělo nejen potravu, ale i energii a informace probírané u stolu

Ve chvíli, kdy zapojíte čelisti – tedy pozor, i když žvýkáte žvýkačku, mozek uvádí tělo do stavu příjmu. Přijmu všeho! Potravy, energie, informací…  Stáváte se houbou a celé vaše tělo přijímá každou buňkou úplně vše.  Podvědomě do vás vstupuje i informace o rozporech světa, které získáváte  z televizní diskuze.  Řešíte-li peníze, okamžitě vstřebáváte informaci: „na to nemám“. Tato informace se týká všeho. Mozek již nerozlišuje, zda se jedná o finance, nebo o energii na dokončení projektu, či kuráž na oslovení krásné slečny. Mozek má informaci:„ na to nemám“. Víc ho nezajímá.

Pokud při jídle probíráte nějaký průšvih, nebo spíláte dítěti, že nemá ještě domácí úkoly, mozek tvoří zprávu: „jsem špatný/á“.

Toto jsou přesvědčení, která si mozek ukládá a řídí se jimi v interpretaci dalšího sledu událostí. Tedy dělá vše pro to, aby potvrdil přesvědčení o špatnosti.

 

Jezte v klidu, neřeště problémy a nezatěžujte mozek

Jídlo je dar a zdroj energie pro tělo. Chcete-li, aby pro vás mělo opravdu blahodárný přínos, zkuste jíst v klidu, a to jak ve společnosti, tak i tehdy, když jíte sami.  Pokud někdo u stolu začne probírat něco, o čem se domníváte, že k jídlu nepatří, zastavte ho. Zkuste mu například reprodukovat, co jste si právě přečetli a jak to na všechny působí. Vysvětlete mu, že vynadat si můžete až po jídle (ideálně až po kávě).

Dám vám příklad: kdysi jsem měla kolegyni, která společné obědy pojímala jako chvilku pro stížnosti. Stěžovala si na to, jak je všechno špatné a jak ji to štve.  Po každém takovém společném obědě  mi bylo špatně, těžko a měla jsem vždy po náladě, oběd mne vyčerpal na zbytek dne.  Z toho je názorně vidět, že takový společník u jídla opravdu fyzicky škodí, a to všem, kteří ho slyší. A to ani nepočítám emoční bloky, které každý posluchač vstřebává.

 

Při jídle nezvedejte telefon a nepouštějte si televizní zprávy

Pokud jíte a zvoní vám telefon, nezvedejte ho. Nevíte, co vám volající chce sdělit a než abyste riskovali, že to nebude pozitivní, raději počkejte, až dojíte, a zmeškaný hovor vyřiďte po jídle. Volající to jistě pár minut vydrží.

Večeříte u televizních novin? Zkuste se podívat, co dávají jinde, nebo se raději najezte před, nebo po tomto pořadu.

Pokud utíkáte s bagetou po chodníku, zkuste se zaměřit pouze na pozitivní věci. Vnímejte krásu architektury, příjemného člověka… najděte cokoliv, co je pozitivní.

A závěrečná rada: Pamatujte si, prosím, že vše, co si připustíte k tělu během jídla, vstřebáváte každou buňkou a to platí jak pro vás, tak pro kolegy. Nutno dodat, že extrémně vnímavé jsou děti.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
H-Ellen
H-Ellen 2. 3. 2016

Velmi přínosný článek Televizi mám v podstatě doma od letošního roku většinou na parádu, dala bych ji pryč, ale......jezdí sem na víc dní syn s rodinou, máma závislačka na ovladači , tak jim to nemůžu udělat. Jsem jen s přítelem většinu času a spolu jsme rádi....no i tak si budu dávat větší pozor, co při jídle probíráme. Děkuji za zajímavý pohled

Odpovědět
H-Ellen
H-Ellen 2. 3. 2016

....a ta poznámka o žvýkačce mne fakt hodně překvapila.....

Jana Popelková
Jana Popelková 9. 3. 2016

Děkuji PS. ta žvýkačka je pravda

gustawka
gustawka 2. 3. 2016

Jídlo se má jist v klidu

Odpovědět
benca
benca 2. 3. 2016

v klude jest

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 2. 3. 2016

zajímavý článek - taky dbám na to, aby u jídlo byl klid, TV vypínám

Odpovědět
Jana Popelková
Jana Popelková 9. 3. 2016

to je dobře

Alena Ratajova
Alena Ratajova 2. 3. 2016

Od té doby, co to od tebe vím si na to hodně dávám pozor a šířím dále)))

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 976
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.