Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

de.ni
de.ni
Vloženo 18. 3. 2021
Líbí se mi

Recenze knihy Útěk ze Sobiboru

de.ni
de.ni
Vloženo 18. 3. 2021
Líbí se mi
Recenze knihy Útěk ze Sobiboru

Recenze knihy Útěk ze Sobiboru

Osmadvacet přeživších, kteří prošli branou továrny na smrt, z níž nebylo návratu. Navzdory všemu se vrátili do života. Postavili před nás obraz nebývalého utrpení, smrti a také vzpoury, která je zachránila.

Sobibor byl německý vyhlazovací tábor nacházející se v oblasti Lublinského vojvodství (dnešní Polsko). Nacisty byl vystavěn v rámci Akce Reinhard spolu s dalšími neblaze proslulými tábory smrti – Belzec a Treblinka. Stejně jako v Osvětimi, i zde byly plynové komory vydávány za lázně/sprchy. Ze svlékárny k nim vedla úzká stezka obehnána ostnatým drátem a obklopená zelení. Němci tuto stezku do plynové komory nazývali Himmelfahrtstrasse neboli „cesta do nebe“. I samotné plynové komory byly obklopeny skupinkou borovic ze všech stran. Lazaretem (nemocnicí) zde byla míněna obrovská jáma, do které se nemocní lidé rovnou házeli a byli zavražděni. V Sobiboru bylo v období duben 1942 až říjen 1943 vyhlazeno nejméně 300 tisíc židů.

 

Více k recenzi zde: https://www.knihcentrum.cz/recenze-utek-ze-sobiboru

Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2020 nakladatelstvím Víkend. Celkem má 268 stran. Sestavil Marek Bem.  Z polského originálu přeložila Markéta Páralová - Tardy. ISBN 978-80-7433-285-2.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 9. 4. 2021

ach, další z těch smutných knih, ale ráda si ji přečtu

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 4. 2021

určitě zajímavá kniha

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 115
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.