Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristi19
Kristi19
Vloženo 7. 7. 2019
Líbí se mi

Recenze knihy: Učebnice sebelásky – Lucie Kolaříková

Kristi19
Kristi19
Vloženo 7. 7. 2019
Líbí se mi
Recenze knihy: Učebnice sebelásky – Lucie Kolaříková

Recenze knihy: Učebnice sebelásky – Lucie Kolaříková

O sebelásce je napsáno mnoho, nejen knížek ale i článků a protože lavina Sebelásky ustala, moc ráda se zmíním o této Učebnici Sebelásky od Lucie Kolaříkové, se kterou jsem se osobně setkala v Brně na semináři.

Se Sebe-láskou mám celý život problémy, je to jako na horské dráze, nahoru dolů a tak jsem si učebnici koupila hned v předprodeji v roce 2015. Při čtení knihy jsem zjistila jedno a to, že se Sebeláskou nám nepomůže nikdo zvenčí, ale že je to pouze a pouze na nás a na tom, jak se k sobě budeme chovat a jak budeme o sobě smýšlet.

Každý je jiný a potřebuje něco jiného. Někomu stačí přečíst knihu a dát do svého života přečtené techniky. Ale ne všichni toto dělají.

V učebnici je mnoho příkladů ze života obyčejných lidí i známých osobností, 15 praktických cvičení a 10 meditací k rozvoji sebelásky v běžném životě. Já osobně to potřebuji cítit, jsem emoční a všechno, co chci změnit vnímám celým tělem a hlavně srdcem.

Učebnice je napsána lehce a čitelně, popisuje jakými způsoby sebeláska příznivě ovlivňuje mezilidské vztahy, výchovu dětí, sebevědomí, hladinu stresu, nebo naopak psychickou pohodu a vyrovnanost.

Přesto jsem knihu poprvé nedočetla, nevím už přesně proč, ale teď jsem ji dočetla, abych Vám o ní mohla vyprávět.

Nevím jestli s Lucií souhlasím úplně se vším, co v knize píše, protože můj život je jiný než většiny lidí a i zkušenosti se sebeláskou mám jiné. Vím jen to, že každý člověk má naprosto jiné potřeby než ten druhý, nebo možná jsem opravdu tak jiná a ostatní to mají všechno stejné? Nevím...

Ale život mi dává opravdu zabrat, ať už moje sebeláska je na bodu 0 nebo na 100. Lidé se ke mně chovají jinak než já k nim a než bych očekávala. A to se dostáváme k zrcadlení.

Opět si nejsem úplně jistá, jestli souhlasím se zrcadlením. Z mých zkušeností bych řekla, že se nás týká jen málo kdy a více se přikláním k myšlence: „Nic si neberte osobně!“

Je ale pravda, že když moje sebeláska roste, roste i moje sebevědomí a obráceně. Sebeláska a sebedůvěra jdou ruku v ruce.

Tak jako většina lidí, nepovažuji ale nejdůležitější na sebelásce pracovat každý den a to je možná škoda. Podle Lucie určitě.

Protože píše, jak jí sebeláska neboli každodenní práce se sebeláskou pomáhá k lepšímu životu.

S mnoha poznatky v učebnici však musím naopak souhlasit. Ve svém životě jsem zažila mnoho pádů a růstů, takže o sebelásce vím své.

Dále v knížce rozebírá spoustu důležitých pojmů, například: Sebeláska, sebepřijetí, sebedůvěra, sebeúcta, víra, ego, samostatnost, pocity viny, atd., atd..

Protože vše souvisí se vším...

Knížku doporučuji hlavně a nejvíce mladým slečnám a ženám.

Počet stran: 230

Formát a hmotnost: 150 x 210 mm, 350 g

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 4. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 895
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.