Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

de.ni
de.ni
Vloženo 26. 1. 2021
Líbí se mi

Recenze knihy To ráno, kdy si pro nás přišli

de.ni
de.ni
Vloženo 26. 1. 2021
Líbí se mi
Recenze knihy To ráno, kdy si pro nás přišli

Recenze knihy To ráno, kdy si pro nás přišli

Dlouhé, téměř nekonečné trvání občanské války v Sýrii plní přední stránky novin již několik let. Problém migrace je omílán den co den snad ve všech médiích po celém světě.

Kniha „To ráno, kdy si pro nás přišli…“ je děsivou reflexí každodenního života lidí, kteří v centru bojů žijí. Neodešli, neutekli. Nemají kam, nemají jak, nebo prostě nechtějí opustit to, co milují – svůj domov.

Americká novinářka Janine di Giovanni podává velmi jasné obrazy počátků samotné revoluce, která nejprve začala poklidně mírovými demonstracemi proti diktátorskému režimu Bašára al-Asada. Sýřané se nechali inspirovat událostmi tehdejšího arabského jara, které skončilo jasným výsledkem – svržením diktátorů v Tunisku, Libyi a Egyptě. Bohužel netušili, že Asad je hlava tvrdohlavá a ISIS si brousí zuby zrovna na toto území, kde si zřídila na nějakou dobu svůj Islámský chalífát. Že se protesty za demokracii změní v ozbrojený konflikt, netušil asi nikdo z nás. Z počátku se jednalo o boj za svobodu a základní lidská práva, zbraně přišly až následně…

Kniha sestává z dech beroucích skutečných příběhů běžných lidí, kterým válka vzala domov, blízké, rodnou zemi, a to ať se demonstrací účastnili aktivně, či nikoliv. Výpovědi jsou otevřené, nic nezamlžují.

V závěru knihy je chronologicky popsán postup konfliktu po jednotlivých měsících a rocích trvání s uvedením těch nejdůležitějších událostí v zemi, a kroků, které k nim zaujaly světové mocnosti.

Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2017 nakladatelstvím CPress. Celkem má 208 stran. Napsala Janine di Giovanni. Z anglického originálu přeložila Anna Vaculíková. ISBN 978-80-264-1614-2.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 13. 2. 2021

zajímavý tip

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 1. 2021

zajímavá kniha, která by se líbila manželovi

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 1. 2021

určitě zajímavé čtení, ale přenechám ho mužům

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 276
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.