Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Recenze knihy Říkala si o to: co vlastně čekala

de.ni
de.ni
Vloženo 18. 11. 2019
Líbí se mi
Recenze knihy Říkala si o to: co vlastně čekala

Recenze knihy Říkala si o to: co vlastně čekala

Emma O'Donovanová není zrovna sympatická mladá dáma, která by čtenáře okouzlila svým chováním a smýšlením, stejně tak její kamarádky. Je chladná, sebestředná a tou nejdůležitější věcí, kterou prozatím řeší, je, jak dobře vypadá. Je to však jen odraz dnešních mladých lidí ovlivněných nedostatečnou výchovou a disciplínou. Rovněž je v knize dobře vylíčena nezastupitelná role sociálních sítí, kterou v dnešní společnosti zastávají. Jak jednoduše dokáží život znepříjemnit, jak se dají zneužít  a jak moc nebezpečné jsou.

Emma se na jedné party stává objetí znásilnění svými několika spolužáky. Nebylo to tolik těžké, Emma byla dost opilá a zfetovaná. Druhého dne se vzbudí na trávníku před svým domem a nic si nepamatuje. Proč se na ni všichni dívají skrz prsty? Proč si tiše šeptají? Proč se od ní odvracejí i její nejlepší kamarádky? Záhy se to doví…

Při aktu vzniknou fotografie, které obletí sociální sítě a celé městečko, ve kterém dosud spokojeně žila se svými rodiči a bratrem. Jaká je však reakce? Většina lidí říká, že si za to může sama, padají nemístné nadávky na její adresu. Emma trpí, rodiče, kteří by ji měli v této hrozné situaci podpořit, se od ní odvracejí. Matka, je nervní, dceři nikterak nepomáhá se psychicky zocelit, navíc začne nenápadně popíjet. Otec ji zavrhne úplně, nemluví s ní. Ztratil o své „malé princezně“ iluze a z fotografií, na nichž viděl svou dceru v choulostivých pózách, se neumí vzpamatovat. Případem se začnou intenzivně zabývat média, televizní pořady, novináři, Vyšetřování celého případu policií je více méně k pláči. Jediný, kdo za Emmou stojí, je její bratr. Nejsmutnější na celém příběhu je, že nikoho ani v nejmenším nenapadne za celou dobu řešit případnou vinu chlapců. Jednostranný pohled na celou záležitost je opravdu nervy drásající.

Vlastní pocit z četby: Příběh osmnáctileté Emmy začíná tak trochu chaoticky, trvalo mi asi půl knihy, než jsem se vůbec začetla a zorientovala v jednotlivých postavách. Ovšem druhá polovina knihy, která se zabývá samotným nešťastným incidentem, se četla jedním dechem. Zejména ženám se budou ježit chlupy na těle zlostí z nespravedlnosti. Kniha u čtenáře rozhodně vzbudí emoce. Jen je otázkou jaké…

Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2019 nakladatelstvím Bookmedia. Celkem má 248 stran. Autorkou je Louise O´Nell. ISBN 978-80-88213-52-9.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 1. 2020

rezervace provedena

Odpovědět
Tamara
Tamara 23. 11. 2019

dík za tip

Odpovědět
Jana101
Jana101 23. 11. 2019

hodně asi rozruší emoce

Odpovědět
de.ni
de.ni 28. 11. 2019

Musím říci, že jsme s kamarádkou měly rozdílný pohled na knihu. A to máme podobné názory. Tato kniha nás však "rozhadala".

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 522
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.