Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

de.ni
de.ni
Vloženo 18. 11. 2019
Líbí se mi

Recenze knihy Kroky v dešti

de.ni
de.ni
Vloženo 18. 11. 2019
Líbí se mi
Recenze knihy Kroky v dešti

Recenze knihy Kroky v dešti

Kniha Kroky v dešti je rozdělena do pomyslných kapitol. V té první se vyprávění dotýká let 1979 až 1981 a dovídáme se o rodině mladé slečny Jolany, která má před maturitou. V tomto věku jsou dívky zřejmě nejvíce zranitelné a lehce podlehnou bezhlavé lásce. Nejinak je tomu i v případě Jolany, která se tajně provdá za svého prvního partnera. Dlouho o tom neinformuje ani rodiče, ani nikoho ve škole. V této části knihy může čtenář velice jednoduše podlehnout pocitu, že se začetl do červené knihovny. Avšak brzy po svatbě přichází krutá realita. Novomanžel beze slova Jolanu opouští a emigruje do zahraničí. Jolanu čekají nepříjemné výslechy nejen rodičů a kamarádů, ale především příslušníků StB.

Druhá část knihy líčí, jak ošemetné může být soukromé podnikání a nakolik si ceníme vlastního zdraví. Přesouváme se o dobrých 30 let později. Hrdinkou příběhu je tentokrát Diana, dcera Jolany. Nejzásadnější a pro čtenáře nejnapínavější je pak poslední část knihy, ve které se odkrývají tajemství, jež skrývá minulost obou těchto žen. Své zásadní životní rozhodnutí odhaluje rovněž Jolanin bývalý manžel. Může mít zrada své opodstatnění? A můžeme vůbec zradu odpustit?

Vlastní pocit z četby: Celkově hodnotím román jako povedenou čtivou odpočinkovou literaturu o tom, jak vypadal obyčejný život obyčejné české rodiny za dob socialismu.

Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2018 nakladatelstvím Motto. Celkem má 288 stran. Autorkou je Katarína Gillerová. Ze slovenštiny přeložila Alena Řežábková. ISBN 978-80-2671-313-5.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 11. 1. 2020

četla jsem, pěkná knížka

Odpovědět
Petra - Energy places
Petra - Energy places 30. 11. 2019

Odpovědět
Tamara
Tamara 22. 11. 2019

Dobrá, velice poutavá a čtivá knížka. Vše, co jsem zatím od ní četla se mi líbilo.

Odpovědět
Majina
Majina 20. 11. 2019

zaujímavá knižka,iste si nájde nejednu čitateľku,ktorú poteší svojím zaujímavým obsahom.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 957
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.