Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Recenze knihy Nikomu by neublížil

de.ni
de.ni
Vloženo 18. 11. 2019
Líbí se mi
Recenze knihy Nikomu by neublížil

Recenze knihy Nikomu by neublížil

Bojácná Marion vyrůstá v rodinném domě spolu se svým starším bratrem Johnem s přestárlými rodiči Zetlandovými podivínských manýrů. Rodiče se dětem moc nevěnují. Marion trpí depresemi a pocity méněcennosti. Není pěkná, ani chytrá a mezi vrstevníky není ani oblíbená. Poté, co jim rodiče zemřou, žijí oba sourozenci i nadále společně. Pracovat nemusí, rodiče je dobře zabezpečili.

Johnovou zálibou je celé dny trávit ve sklepě. Marion vlastně ani pořádně netuší, co tam John celé ty dny dělá. Její inteligence by jí ani podobné otázky nedovolila.

Naopak, John byl dosti inteligentní mladík, který vystudoval Oxford. Od mládí silně prožíval nespravedlnost a v pubertě se u něj začala projevovat zlomyslnost, až zrůdnost, která jej už nikdy neopustila. Marion od malička cítila velkou úzkost z jeho dominantní přítomnosti, nikdy nevěděla, co od něj může čekat. Jeho podivné chování prohluboval otec, který ho zasvěcoval do zvláštních tajemných věcí.

Poté, co John v pokročilém věku skončí v nemocnici po infarktu, Marion se dovídá o zrůdnostech, které její bratr ve sklepení domu dělá. Když vkročila do sklepa, poprvé v životě se cítila důležitá. Celý život ji ignorovali, chovali se k ní jako k bezvýznamnému člověku. Rodiče se o ni nezajímali, ve škole byla neviditelná, John s ní zacházel jako se služkou. Nyní měla neuvěřitelnou moc – stala se dárkyní života a smrti. Původní záměr pomoci vězněným děvčatům na svobodu, se rozptýlil během vteřiny…

Vlastní pocit z četby: Nikomu by neublížil je výborný thriller, čtivý, měla jsem jej přečtený během jednoho večera. Nedalo se odtrhnout. Marion se ze začátku jeví jako nejslabší článek rodiny, avšak závěr románu nás přesvědčí o tom, že zdání klame.

Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2018 nakladatelstvím Alpress. Celkem má 248 stran. Autorkou je Catherine Burns. Z anglického originálu přeložila Lenka Faltejsková. ISBN 978-80-7543-672-6.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 3. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 23. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 1. 2020

díky

Odpovědět
Tamara
Tamara 24. 11. 2019

Díky za tip

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 487
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.